MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 2 czerwca
im. Marianny, Piotra

Fryderyk u Maksymiliana

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 7:58
Aktualizacja: 11:15
Autor: Sven
Koncertu wysłuchała licznie zgromadzona publiczność
Fot. Krzysztof Żarkowski
W ramach trwającego Roku Chopinowskiego, w sali Maksymiliana w zamku Książ, odbył się koncert muzyki naszego genialnego kompozytora.

Współorganizatorem koncertu było Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, które realizuje program „Chopin 2010”. W ciągu całego roku ma się odbyć dwieście takich recitali, w różnych miejscowościach naszego kraju.

W niedzielny wieczór, ballady, mazurki, scherza, walce i polonezy zagrał Maciej Poliszewski. Artysta jest absolwentem uczelni muzycznych w Warszawie, Nowym Jorku i Moskwie. Przez wiele lat był profesorem fortepianu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest laureatem wielu nagród zdobytych w konkursach pianistycznych. Regularnie koncertuje w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Publiczność wypełniła całą widownię, trzeba było nawet dostawić krzesła. Wiele osób przysłuchiwało się koncertowi siedząc na schodach.

Koncert bardzo się podobał, czego dowodem były bisy oraz fakt, że po występie dużym powodzeniem cieszyła się płyta Macieja Poliszewskiego z utworami Fryderyka Chopina.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Wirtualny teatr

Boguszowskie biblioteki działają

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Napadła na dzieci

Kino plenerowe

Wydział komunikacji czynny dłużej