MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Fotograf, muzyk i górnik – wystawa Waldemara Kałasznikowa

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 2 października 2011, 15:08
Aktualizacja: 15:09
Autor: Sven
Fot. Sven
Wędrówki i fotografowanie to dwie wielkie pasje Waldemara Kałasznikowa. Ich efekty można oglądać w Galerii „Gran” w WOK–u na Piaskowej Górze.

Kilkadziesiąt fotografii, które zostały zaprezentowane na wystawie, to krajobrazy i przyroda. Autor skromnie zaznaczył, ze jest amatorem i nie wszystko udało się tak, jak chciał, ale właśnie ta świadomość jest dowodem profesjonalizmu.

Przygodę z fotografią Waldemar Kałasznikow zaczął jako nastolatek pół wieku temu. Zaczął od polskiego aparatu „Start”, jego następnego aparatu, czeskiego „Flexareta”, zazdrościli mu koledzy. W latach sześćdziesiątych publikował zdjęcia w Gazecie Robotniczej i Trybunie Wałbrzyskiej.

Kiedy został członkiem wałbrzyskiego zespołu rockowego „Dzięcioły”, a potem zatrudnił się w Kopalni Węgla kamiennego „Victoria”, fotografowanie zeszło na dalszy plan. Dzisiaj, w właściwie w 2006 roku, powrócił do zainteresowań z młodości.

Fotografie Waldemara Kałasznikowa można oglądać w Galerii „Gran’ w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze.

Czytaj również

Teatr w szkołach

Spektakl "Dzień Walentego"

Legendarne przeboje

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~marcin 2-10-2011 17:13
Po pierwsze nie do końca wiadomo o co chodzi w tym newsie, po drugie, zdjęcia fajne, ale jakoś niewidoczne, po trzecie, zaj...... nazwisko gośc posiada ...........
~ 3-10-2011 8:48
marcin...czytaj ze zrozumieniem... a nazwisko jak nazwisko.../ swoje wybierałeś ? / Chociaż znane jest w świecie...z innych "przyczyn". Faktem jest, że Sven zamieścił tylko cząstkowe zdjęcia.... a przecież Pan Kałasznikow miał wernisaż....a więc byli także goście... gratuluję Panu Kałasznikowi....pasji..
~ 3-10-2011 9:58
kazdy by chciał z domu 4 liter nie ruszac i na portalu najlepiej wszystko zobaczyc.ludzie opamietajcie sie i zacznijcie troche chodzic.pzdr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Obejrzyj "Kategorium"

Znamy laureatów

Wyraźnie na PiS

Nobel dla Tokarczuk!