Czytających: 5054

Europa: Filip z punktami

Niedziela, 28 stycznia 2018, 14:53
Aktualizacja: 14:54
Drugi dzień Pucharu IBU Juniorów w Novym Meście przyniósł lepsze wyniki reprezentantów Polski. Punkty do klasyfikacji generalnej zdołali wywalczyć Paulina Pawliczek i Wojciech Filip.

Pierwszego dnia żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się znaleźć w pierwszej czterdziestce. W sobotę również rozegrano biegi sprinterskie i tym razem Biało-Czerwonym poszło już nieco lepiej. Najlepszym wynikiem może się pochwalić Paulina Pawliczek, która z jednym pudłem zajęła 36. miejsce. W biegu juniorów z kolei trzy punkty do klasyfikacji generalnej za 38. lokatę dopisać sobie może Wojciech Filip. Zawodnik z Czarnego Boru również zaliczył jedną karną rundę. Blisko punktowanej czterdziestki w swoich biegach byli jeszcze Łukasz Sidorowicz (44. miejsce) oraz Paulina Wąsala (48. miejsce).

Na podium znów dominacja francusko-niemiecka. Bieg pań wygrała Sophie Schneider przed Lou J. Laurent, a w biegu juniorów najlepszy był Martin Perillat Bottonet przed Danilo Riethmullerem.