MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Filcowa wystawa

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 15 września 2011, 14:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: PAW
Fot. użyczone
Do 22 września w Galerii Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy można oglądać wystawę prac uczestników projektu „Moje hobby, moja praca”.

Wystawa jest efektem warsztatów filcowania, w trakcie których 12 mieszkańców Głuszycy (11 pań i 1 pan – wszyscy w wieku 50+) wykonywali filcową biżuterię – naszyjniki, korale, kolczyki, broszki, pokrowce na telefony komórkowe, torebki, zabawki, upominki itd.

Podczas wernisażu wystawy zachwyt gości wzbudzały zwłaszcza bukiety kwiatów wykonanych z filcu i malutkie buciki dla niemowląt. Ale podziwiać można również zrobione z filcu korale we wszystkich kolorach tęczy, domowe kapcie, lalki i zwierzątka.
– To bardzo piękna wystawa – powiedziała Magdalena Jarosz, dyrektor głuszyckiego centrum kultury. – Cieszymy się, że możemy gościć w naszych progach jej twórców.

Wernisaż był także okazją do podsumowania efektów projektu. Jego uczestnicy otrzymali z rąk Danuty Rech – kierownika PUP w Głuszycy, zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów: komputerowego, stylizacji paznokci i warsztatów filcowania. Jak oceniła Monika Klincewicz z PUP w Głuszycy, projekt poza konkretnymi umiejętnościami, pozwolił jego uczestnikom podnieść poczucie własnej wartości i samoocenę, a nawet podjąć decyzję o założeniu własnej firmy. To ważne zwłaszcza dla osób, które ze względu na wiek są marginalizowane na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Nowe eksponaty

Projekt warty polecenia

Przyjedzie Duda

Intensywnie koło Tesco

Duda w Wałbrzychu

Wrócił stand–up

Relaksacyjny koncert