MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Festiwal Wieniawskiego po raz 46

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 6 września 2011, 11:29
Aktualizacja: 11:31
Autor: Red
Fot. użyczone
W piątek 23 września koncertem jeleniogórskiego zespołu „Klassik Modern” rozpocznie się 46. międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego. Przez trzy dni miłośnicy muzyki poważnej nie powinni omijać Szczawna–Zdroju koło Wałbrzycha

Tradycja Festiwalu nawiązuje do pobytów w Szczawnie-Zdroju (wówczas Bad Salzbrunn) XIX-wiecznego kompozytora Henryka Wieniawskiego, który w latach 1855 i 1857 dał dwa koncerty. Tegoroczna edycja Festiwalu to bezpłatne muzyczne spotkania z muzyką klasyczną wykonywane w zabytkowych przestrzeniach jednego z najpiękniejszych uzdrowisk naszego regionu.

W trakcie trwającego trzy dni Festiwalu zaprezentują się m.in. „Klassik Modern” Zespół Kameralny Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Janko Raseta w ramach koncertu młodych talentów, Krzysztof Jakowicz - skrzypce i zespół „Kameleon Septet” z programem „Miłośnie i filmowo”. Zwieńczeniem Festiwalu będzie 25 września wyjątkowy koncert poświęcony pamięci wieloletniego dyrektora artystycznego Festiwalu i dziennikarza - Janusza Mencla.

Organizatorzy - Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój oraz Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju - zapraszają do udziału w spotkaniach z muzyką klasyczną. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Czytaj również

Palmiarnia po nowemu

Nowe eksponaty

Radny straci mandat?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kazio 6-09-2011 15:31
Jak to "koło". Szczawno-Zdrój to dzielnica Wałbrzycha. Cieszę się, że w Wałbrzychu znowu coś się zieje. :D
~ale 6-09-2011 23:35
Jeden z najstarszych festiwali muzycznych na Dolnym Śląsk i co zostało, skromna namiastka. Wałbrzyskie Towarzystwo Muzyczne organizowało ten festiwal z wielkim rozmachem ku radości kuracjuszy. Teraz to smutek, szkoda czasu!
~ 7-09-2011 7:55
panie admin pan nie usuwaj komentarzy ,tylko pogoń dziennikarzy do roboty-nic nie dodaja i nic tu nie ma-sport ma wiecej wiadomosci niz aktualnosci-obciach
~ 7-09-2011 8:15
Pamietam czasy kiedy był to najlepszy portal w miescie.Dobre czasy były.
~Krys 7-09-2011 15:59
Drogi panie "Kazio" Szczawno Zdrój NIE JEST DZIELNICĄ WAŁBRZYCHA, to oddzielna gmina. Zapraszam do podstawówki na geografię.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ma być bezpieczniej

Podsumowanie dokonań

Zabawa gwarantowana

Kino dla młodszych

Konteksty tuż, tuż...