MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Festiwal przetwórstwa domowego

Wiadomości: Walim
Środa, 16 września 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:13
Autor: opr.red.
Fot. www.walim.pl
W sobotę, 12 września, Zajazd Hubert po raz kolejny otworzył swe podwoje dla miłośników tradycyjnych potraw. Festiwal przetwórstwa domowego – to wydarzenie kulinarne, organizowane przez Zajazd Hubert w odpowiedzi na spustoszenie, jakie czyni postęp techniczny i zabieganie życia codziennego w naszej kuchni.

W zapomnienie odchodzą przepisy naszych dziadków, a przygotowanie czy też przechowanie żywności bez elektryczności wydaje się niemożliwe. Festiwal ten ma na celu popularyzację i promocję domowego, naturalnego przetwórstwa oraz tradycji wytwarzania regionalnych przysmaków według zachowanych receptur sprzed pokoleń.

Dlatego wśród licznych atrakcji znalazły się min. warsztaty wędzenia, wyrabiania kiełbasy oraz pierogów. Kolorowe jarmarki z rękodziełem oraz domowymi przetworami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niepowtarzalne zapachy, które roznosiły się po okolicy, przyciągnęły wielu amatorów staropolskiej kuchni. Na miejscu można było spróbować m.in. zupy kminkowej , grochu z kapustą oraz pierogów z płuckami.

Ponadto goście dowiedzieli się, jak domowym sposobem, zbudować ekologiczną i niezawodną wędzarnię, która jest marzeniem każdego działkowicza. Zespół Kwarc, słoneczna pogoda oraz różnorodność atrakcji sprzyjały dobrym nastrojom gości i organizatorów. Wszystkich zapraszamy ponownie za rok.

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Wyborcza loteria

Otrzymali ozonatory

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Marek 16-09-2015 10:20
Wszyscy wiedzą, gdzie jest Zajazd Hubert
~zubek 17-09-2015 21:23
Przyjada poslanki i wszystko zezra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rachwalski odwołany

Kolejny seans

Wznowili działalność

Najlepszy projekt

Wypadek na skrzyżowaniu