MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal Piosenki Przedszkolnej w WOK–u

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 28 kwietnia 2019, 6:44
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze odbył się wczoraj Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 19 uczestników.

Festiwal Piosenki Przedszkolnej organizowany przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym z Wałbrzycha i okolic. Upowszechnia piosenkę dziecięcą, pozwala odkryć w dziecku jego naturalną muzykalność, rytm, radość śpiewania. Głównym celem Festiwalu jest prezentacja piosenek przedszkolnych, dziecięcych, przegląd różnych form śpiewu indywidualnego, możliwość publicznej prezentacji uzdolnionych muzycznie dzieci, a także aktywizacja kulturalna środowisk dziecięcych i przedszkolnych.

Jury w składzie: Ewelina Pochel, Joanna Kakuba i Marek Jakubczak oceniało dobór repertuaru, właściwości artystyczne, tekstowe, muzyczne, trafność doboru piosenki do wieku dziecka, warunki głosowe, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne. Każdy uczestnik Festiwalu otrzymał dyplom i upominek. Jury wyłoniło też czworo równorzędnych laureatów festiwalu. Zostali nimi: Lena Szczepanik, Gabriela Klimek, Amelia Kowalska i Michał Kwiecień.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bez samochodu

Islandia w Wałbrzychu

Czym są domki drewniane?

Uchmanowicz za Pola

Czuć wybory

Przyjeżdża prezes Jarosław Kaczyński

Stawiają na rozwój

Dzień Sybiraków