MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 9 czerwca 2018, 8:38
Aktualizacja: 8:56
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej Galerii Victoria odbył się XV Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością.

Celem tego cyklicznego Festiwalu jest promocja Osób Niepełnosprawnych o dużych predyspozycjach muzycznych i wokalnych, stworzenie możliwości zaprezentowania się uczestników przed szeroką publicznością i w społeczeństwie lokalnym, oraz udowodnienie że niepełnosprawność nie jest barierą uniemożliwiającą rozwijanie pasji i realizacji artystycznych.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu, udział wzięło ponad 100 uczestników - solistów, grup i zespołów nie tylko z Wałbrzycha, ale również z Walimia i ze Świebodzic. Prezentacjom scenicznym towarzyszyły spontaniczne występy taneczne przed sceną. Nie zabrakło też Inspektora Kruka z wałbrzyskiej Straży Miejskiej. Festiwal posiada formułę konkursową, co oznacza, że uczestnicy walczą o laury. Biorąc pod uwagę zaangażowanie wykonawców Jury postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników Festiwalu, przyznając wszystkim równorzędną, pierwszą nagrodę.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SDiRZSZS, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych przy współudziale i współfinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, i Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Możesz wstąpić do policji

Nowa inwestycja w Boguszowie – Gorcach

Posłowie zachęcają studentów do udziału w konkursie

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Mieroszów chce usprawnić transport turystyczny z Czechami

Komisarz Krzysztof Lewandowski powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju