MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Festiwal Gulaszu w Walimiu

Wiadomości: Walim
Niedziela, 28 czerwca 2015, 17:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 czerwca 2015, 6:57
Autor: red.
Fot. red.
Wczoraj w Walimiu odbył się kolejny już Festiwal Gulaszu. Wśród gości Festiwalu znalazły się Posłanki na Sejm RP: Agnieszka Kołacz–Leszczyńska i Teresa Świło, Senator Wiesław Kilian, Wicestarosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski a także Burmistrz węgierskiego miasta Harkakötöny – Brassó Imre Albert.

"Mamy kilka imprez, które na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Mamy Festiwal Sera, mamy też Festiwal Gulaszu, na który zawsze przyjeżdżają nasi węgierscy przyjaciele z Harkakötöny i to nas bardzo cieszy" - powiedziała Aleksanda Ignaszak - Sekretarz Gminy Walim

Po przywitaniu gości i oficjalnym otwarciu Festiwalu Gulaszu, którego dokonał Wójt Walimia Adam Hausman przystąpiono do gotowana konkursowej potrawy. Czas oczekiwania na wyjątkowe dania wypełnił program artystyczny pod tytułem "Morska Przygoda" a także pokaz Zumby. Nie zabrakło oczywiście dobrej muzyki i równie dobrej zabawy a także wielu stoisk z produktami regionalnymi, spożywczymi, rękodziełem artystycznym, wędlinami, serami i innymi lokalnymi specjałami.

"Mamy zawsze jeden problem - jaki gulasz w danym roku przygotować. Serwujemy dzisiaj gulasz z lubczykiem - tak jak w roku ubiegłym. Oprócz tego, że mamy gości z Węgier są z nami też goście z zaprzyjaźnionej Gminy Wolin. Zespół 50 osób z Wolina już od czwartku gości w naszej gminie" - powiedział Adam Hausman - Wójt Gminy Walim

Gdy potrawy biorące udział w konkursie były gotowe przystąpiono do degustacji gulaszy. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ każdy gulasz był na swój sposób wyjątkowy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Stanisława Ryl z Zagórza Śląskiego, na miejscu drugim znalazła się Zofia Sokolnicka z miejscowości Kolce a miejsce trzecie zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu - Anna Sałapatek z Michałkowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad 2 tysiące zachorowań

Zarząd Powiatu z absolutorium

Kasa na inwestycje

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~żul 28-06-2015 10:28
Festiwal zupy w Jedlinie,festiwal gulaszu w Walimiu - high life po wałbrzysku,wszędzie coś można wyciągnąć na sępa....
~z Zielonego Wzgórza 28-06-2015 19:53
Same bzdury, żadna władza nie weźmie się do solidnej pracy. Tylko żrą, medale sobie wręczają, gratulują. Z imprezy na imprezę. A pracować to nie łaska nieroby? Przecież nieźle Wam płacą, a jak oglądam stronę internetową gminy, to tylko z kwiatami i tortami ganiają, zacznijcie poważnie traktować swoją misję. Do biegania z kwiatami na imprezki, do gotowania gulaszu i zupy serowej to faktycznie mogą ludzie bez żadnej wiedzy i wykształcenia pretendować. Dlatego Polska wygląda jak wygląda.
~benkmen 28-06-2015 20:23
~ zZW- wolisz festiwal H2O ŚW ???
~ 28-06-2015 22:31
Nasze Posłanki i Nasz Senator. Z PO. Głosujmy ponownie na nich. Będą jeszcze więcej na przecięciach wstęg,otwarciach,zupach,opłatkach.Jednym słowem nażreć się, pokazać, być na I planie i nic dobrego dla Wałbrzycha i regionu nie zrobić ( konkretnego ). Wybierzmy ich ponownie. Będą jeszcze bardziej brylowały po salonach.
~SŁAWEK 29-06-2015 9:34
Hura moja teściowa Elżbieta była oczywiście na krzywy ryj coś zjeść i udało się .... od wczoraj ma jelitówkę. Proszę o więcej festiwali.
~żul 29-06-2015 14:45
To wiedźmo-Elka też tam była?Mogłeś Jej Sławek dosypać trutki na szczury,wreszcie byś synu odżył...
~SŁAWEK 29-06-2015 18:54
Elka na trutkę jest odporna, nawet muchomor sromotnik by nie pomógł. Nie ma na jędze siły. Ale ja się nie poddam coś wynajdę.
~Oj 5-07-2015 13:16
Ale żenujące towarzystwo...Słoma z butów wychodzi...Weźcie się do pożytecznej roboty.
~SMIALO 7-07-2015 13:22
festiwal zupy ,festiwal gulażu gdzies jest kartofli a to wszystko sciągnieto z komuny bo były FESTYNY LUDU

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Książ w czasie wojny

Co słychać w Wałbrzychu?

Nagrody konkursowe dla młodzieży

Nowe propozycje dla przedsiębiorców

Kwiaty dla bohaterów