Czytających: 3055

Wałbrzych: Festiwal goli

Wtorek, 15 października 2019, 11:39
Aktualizacja: 11:50
Miesięczna przerwa w grze nie wpłynęła negatywnie na piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych, które pokonały u siebie Rolnika Głogówek aż 7:1.

Początek meczu był wymarzony dla gospodyń, które szybko zdobyły dwa gole – najpierw w 5’ Oliwia Rapacka dośrodkowała spod linii końcowej na długi słupek, gdzie Anita Turkiewicz z bliska głową skierowała piłkę do siatki, a minutę później Kinga Podkowa popisała się slalomem pomiędzy zawodniczkami gości i sprytną podcinką nad bramkarką podwyższyła na 2:0. Wałbrzyszanki nie zwalniały tempa i wykorzystywały niemal każde potknięcie piłkarek Rolnika. W 23. minucie Alicja Materek przejęła piłkę w polu karnym po kiksie obrończyni, minęła golkiperkę Rolnika i uderzeniem do pustej bramki zdobyła trzeciego gola dla AZS PWSZ. Kolejne dwie bramki padły po stałych fragmentach egzekwowanych przez Katarzynę Rozmus – w 32’ dośrodkowanie z rzutu wolnego fantastycznym wolejem wykończyła Klaudia Fabova, a dwie minuty później Marcjanna Zawadzka wykorzystała swoje warunki fizyczne głową kierując futbolówkę do bramki po centrze z rzutu rożnego. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był rajd Alicji Materek z 42’, która przedarła się przez defensywę Rolnika i spokojnym strzałem ustaliła wynik pierwszej połowy na 6:0.

Druga odsłona tego meczu była dużo spokojniejsza, a AZS PWSZ nie atakował już z taką zaciętością. W 60’ Klaudia Fabova popisała się ładną indywidualną akcją na prawym skrzydle i dośrodkowała na długi słupek, gdzie Oliwia Rapacka uderzeniem z bliska zdobyła siódmą bramkę dla gospodyń. Była to jedna z nielicznych dobrych akcji wałbrzyszanek w drugiej połowie – defensywa Rolnika spisywała się po przerwie dużo lepiej, a również w ataku zespół gości próbował śmielej trafić do siatki. Udało się to w 77’ po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Ilony Kujawskiej i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla AZS PWSZ. Kolejne spotkanie podopieczne Kamila Jasińskiego rozegrają za tydzień w sobotę o 12 w Bydgoszczy z KKP.

AZS PWSZ Wałbrzych – Rolnik Głogówek 7:1 (6:0)

Bramki: Anita Turkiewicz 5’, Kinga Podkowa 6’, Alicja Materek 23’, 42’, Klaudia Fabova 32’, Marcjanna Zawadzka 34’, Oliwia Rapacka 60’ - Ilona Kujawska 77’

AZS PWSZ: Skużybut, Bosak, Zawadzka, Kędzierska, Szewczuk, Podkowa (57’ Głąb), Materek, Turkiewicz (57’ Migacz), Rozmus, Rapacka, Fabova.