MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Festiwal filmowy "Hommage à Kieślowski” czas zaczynać

Wiadomości: REGION, Sokołowsko
Czwartek, 22 września 2011, 10:38
Aktualizacja: 13:27
Autor: PAW
W tym domu w latach 1951–1955 mieszkał Krzysztof Kieślowski
Fot. PAW
Już jutro w Sokołowsku rozpocznie się długo oczekiwany przez miłośników kina festiwal filmowy "Hommage à Kieślowski”.

Krzysztof Kieślowski to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów w historii kina. W 15. rocznicę śmierci reżysera w Sokołowsku odbędzie się festiwal poświęcony twórczości Kieślowskiego. Organizatorem jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, a honorowy patronat nad imprezą objęła Maria Kieślowska, żona Krzysztofa.
Udało nam się zrobić coś niezwykłego organizując taki festiwal – mówi Zuzanna Fogtt, organizatorka festiwalu. - Dzięki wsparciu wielu instytucji i osób prywatnych, myślę, że ten festiwal będzie naprawdę udany.

Festiwal rozpocznie się jutro, czyli w piątek 23 września. Piątek to dzień dokumentalny – "Na drodze od czystego dokumentu do kreacji i fabuły". Publiczność będzie mogła obejrzeć filmy, które nie są zbyt znane szerszemu gronu widzów. Na sobotę 24 września zaplanowano filmy fabularne – "Twórczość fabularna. Krzysztof Kieślowski i inspiracje oraz oficjalna gala festiwalu". Niedziela to "Konfrontacje, pokazy filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz dzieł inspirowanych twórczością reżysera".

Oprócz pokazów filmowych, festiwalowi będzie towarzyszyć wiele innych atrakcji. Nie zabraknie wystaw poświęconych życiu i twórczości Kieślowskiego, który mieszkał w Sokołowsku w latach 1951-1955. Zaprezentowany zostanie "Teatralny Pokaz Warsztatowy", o którym szerzej informowaliśmy naszych Czytelników wczoraj. Odbędą się również wystawy tematyczne, jak choćby ta autorstwa Kamili Poznańskiej, która wspólnie z mieszkańcami Sokołowska przygotowała wystawę zatytułowaną "Sokołowska portret własny" przedstawiającą historię oraz teraźniejszość tej malowniczej miejscowości.

Swój udział w festiwalu zapowiedziało wielu znanych polskich aktorów, reżyserów, scenarzystów i ludzi kina.
W przyszłości będziemy dążyć do tego, by w Sokołowsku odbywał się cykliczny międzynarodowy festiwal filmów – mówi Zuzanna Fogtt.

Tak więc serdecznie zapraszamy do Sokołowska od piątku do niedzieli.

Szczegółowy program festiwalu na stronie: www.sokolowsko.org

Czytaj również

Zabawa gwarantowana

Petycja do prezydenta

Wałbrzych spadł w rankingu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~lenka 22-09-2011 12:22
Przyglądając się przygotowaniom (a raczej ich brakowi!!) głęboko zastanawiam się , co wyjdzie z tego szumnie zapowiadanego wszędzie festiwalu??
~Attak 22-09-2011 12:30
Oj tam, oj tam.. :) Będzie fajnie. Mam nadzieję tylko, że Sokołowsko udźwignie taki natłok gości. I że wszystkie zapowiadane osobistości się pojawią. Bo ja zamierzam... :D
~ 22-09-2011 12:46
bedzie super,nie moge sie juz doczekac.
~mori 22-09-2011 19:16
Ja tez uważam, że może to być wielki niewypał,niestety:(
~ 23-09-2011 9:10
tak tak, wielki niewypał....organizatorzy powinni przeprosic ze chca cos wiecej u nas zrobić, że chcą ozywic nasz region, no ale przeciez nie zadowola wszystkich wiec lepiej tutaj nic nie robić, poza korupcją i przekretami oczywiscie. jak zwykle krytykują ci którzy pewnie nawet sie tam nie pojawią i pojecia nie mają co sie tam bedzie działo. pozdrawiam wszystkich snobów lepiej siedzcie w domu i narzekajcie, bo przeciez jeszcze impreza sie nie rozpoczeła a juz wiecie że niewypal.
~soko 25-09-2011 0:55
Jest super !!! Wszystko udźwigneliśmy. Daliśmy rade wbrew Waszym złym prognozom i oczekiwaniom. Maria Kieślowska, Borys Szyc, Rafał Zawierucha, Magdalena Waligórska, Zbigniew Zamachowski , Ewa Błaszczyk i same sławy polskiej kiinematografii. Pogoda rewelacyjna i atmosfera tez. Zapraszam jutro wszystkich snobów i maruderów. Kieślowski na Was czeka w Sokołowsku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dobrana para...

Nowy prezes WSSE

Nowe eksponaty

Zagrożenie dla rozwoju

Festiwal tuż, tuż