MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Ferie na Białym Kamieniu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 12 lutego 2020, 10:28
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 8:43
Autor: JAZ
Fot. JAZ
RWS na Białym Kamieniu od zawsze stara się dbać o najmłodszych. Szczególnie ciekawie w świetlicy RWS jest w okresie feryjnym. W tym roku podczas zimowej przerwy dzieci znajdą opiekę i mnóstwo atrakcji w godzinach między 11:00 a 14:00.

Podczas pierwszego spotkania najmłodsi mieszkańcy zapoznali się z fascynującym światem ptaków. Z wielką pasją opowiadał o nich hodowca Janusz Woźnicki.
- Dzieci przygotowały prace wspólnie z rodzicami, choć są tu też chłopcy, którzy zrobili wszystko samodzielnie. Nieskromnie powiem, że o ptakach wiem dużo, mam też duże doświadczenie w hodowli. W tym roku wygrałem ogólnopolski konkurs, gdzie zostałem wybrany najlepszym hodowcą sekcji G, czyli ptaków fauny europejskiej. To doświadczenie pozwoliło opowiedzieć dzieciom o świecie ptaków, które można zaobserwować w ogródku, na łące, w parku czy lesie – opowiada hodowca.

- To był projekt edukacyjny, ale prace pokazują, że bardzo się dzieciom podobał. Rozstrzygnięcie konkursu było bardzo trudne. Wszystkie rysunki są kolorowe, ładne. Przy każdym obrazie widać starania. Dlatego każda praca została nagrodzona – mówi radny Ryszard Nowak.

Dzieci otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy. Każdy został poczęstowany słodkościami. Dodatkowo na żywo dzieci mogły zobaczyć trzy gatunki ptaków – Gila Europejskiego, Dzwońca Zwyczajnego i Szczygła.

W drugiej części spotkania strażnicy miejscy porozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych feriach.
- Cieszymy się, że i tym razem będziemy mogli zapewnić dzieciom opiekę i wiele atrakcji w okresie feryjnym. Dzięki paniom wolontariuszkom przyjęliśmy do świetlicy 25 dzieci. Każde czuje się tu bezpiecznie i każde ma miłe wspomnienia. Ferie u nas są nieodpłatne. Cieszymy się, że ponownie stanęliśmy na wysokości zadania – dodaje Ryszard Nowak.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Starosta interweniuje w sprawie browaru

Petycja do prezydenta

Dla kogo materac sprężynowy będzie dobrym wyborem?

Quadem po lesie

Książ w średniowieczu

Wałbrzych spadł w rankingu

Koronawirus wciąż obecny

Wakacje z MCK