Czytających: 9757

Żagań: Feralna sobota

Niedziela, 8 marca 2020, 9:34
Aktualizacja: 9:42
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych ulegli w Żaganiu miejscowemu Sobieskiemu 0–3 i w serii do trzech wygranych przegrywają 1–2.

Pierwszy set długimi fragmentami przebiegał tak jak chcieliśmy. Nasi prowadzili 11-7 i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Gospodarze byli jednak w stanie doprowadzić do remisu po 17, a następnie zadać decydujące ciosy i ostatecznie wygrali seta do 28.

W drugiej partii miejscowi dość szybko wypracowali sobie przewagę i wyszli na prowadzenie 12-6. Później Żagań kontrolował wydarzenia na parkiecie i powiększał przewagę i wygrał seta do 18.

Trzeci set to walka punkt za punkt. Podopieczni Janusza Ignaczaka walczyli o odmianę losów meczu, ale nie udała się im ta sztuka. Sobieski odskoczył na kilka punktów i tak wygrał seta do 20.

Sobieski Żagań - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3-0 (30-28, 25-18, 25-20)