MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Fantastyczna ławeczka

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 18 lipca 2016, 6:45
Autor: AS
Fot. AS
Akcja czytelnicza „Fantastyczna ławeczka” ma na celu pójście w plener z ciekawą książką i chętną do wspólnego czytania grupą dzieci.

Takie wydarzenie zaplanowane miał Dział Dziecięco-Młodzieżowy Biblioteki pod Atlantami 15 lipca, jednak z powodu brzydkiej pogody spotkanie przeniesiono do sali w Bibliotece.

Pierwsza taka akcja „Fantastycznej ławeczki” zorganizowana przez Bibliotekę pod Atlantami odbyła się rok wcześniej na Placu Magistrackim i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Brały w niej udział grupy zorganizowane z wałbrzyskich przedszkoli, pociechy z rodzicami, ale także ludzie znajdujący się akurat w pobliżu. Wydarzenie to kierowane jest nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodzin, kolegów czy zwykłych przechodniów z Wałbrzycha i okolic, którym pomysł przypadnie do gustu.

Głośne czytanie książek to zadanie pań bibliotekarek. To właśnie one wybierają lektury w taki sposób, aby w szczególności najmłodsi nie mieli problemu z ich odbiorem. Zwracają też uwagę na to, by ich treść była dla maluchów ciekawa. Zazwyczaj czytane są krótkie, zabawne wiersze rymowane, najczęściej autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Danuty Wawiłow.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe eksponaty

Upamiętnili rocznicę

Przyjedzie Duda

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Przypomnieli o bezpieczeństwie

Młodzi i zdolni

Intensywnie koło Tesco

Bezpieczeństwo w wakacje