MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Fałszywy alarm

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 30 grudnia 2010, 12:07
Aktualizacja: 12:07
Autor: PAW
Paweł Kaliński
Fot. red
Nieodpowiedzialna osoba powiadomiła straż pożarną o pożarze, do jakiego miało dojść przy ulicy Łącznej w Boguszowie. Po przyjeździe strażaków, okazało się, że był to fałszywy alarm.

Około godziny 23.00 PSP w Wałbrzychu otrzymała powiadomienie o pożarze budynku przy ulicy Łącznej w Boguszowie-Gorcach. Strażacy udali się pod wskazany adres. Na miejsce przyjechali także ochotnicy z Boguszowa-Gorc. Po przyjeździe okazało się, że budynek stoi cały i w okolicy nie ma śladu pożaru. Strażacy, mimo to dokładnie sprawdzili teren, przeszukali cały obiekt, ale śladów ognia nie znaleźli.
- Był to ewidentnie złośliwy i fałszywy alarm – mówi Paweł Kaliński, rzecznik PSP Wałbrzych.

Strażacy odjechali z miejsca zdarzenia. Co by się jednak stało, gdyby w tym samym czasie, kiedy druhowie interweniowali w Boguszowie-Gorcach, doszło do prawdziwego pożaru w Wałbrzychu?
- Taka głupota i bezmyślność może doprowadzić do tragedii, bowiem my wyjeżdżamy do fałszywego alarmu w Boguszowie, a w tym czasie mogliśmy być potrzebni w zupełnie innym miejscu. Na szczęście, tym razem tak nie było – mówi Paweł Kaliński.

Strażacy ostrzegają potencjalnych dowcipnisiów, którzy mieliby zamiar powiadamiać jednostki straży o fałszywych pożarach, że wszystkie połączenia telefoniczne do straży są rejestrowane. Rejestrowane są także numery telefonów, z których ludzie zawiadamiają straż o potencjalnych zagrożeniach.
- W przypadku narażenia straży na duże koszty (mówimy tu np. o ewakuacji budynków) występujemy na drogę sądową, by takie nieodpowiedzialne osoby robiące sobie żarty, ponosiły konsekwencje finansowe – tłumaczy rzecznik Kaliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport prezydenta

Zmarł ksiądz Źrałko

Co słychać w Wałbrzychu?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~sztyrlic i henio 30-12-2010 15:06
ło matko ale mu gwiazdek nas...nakapało! ja mam tyle po dobrej nalewce albo trzech....
~ste 30-12-2010 15:39
Powinni ścigać i ciągnąć do odpowiedzialności finansowej. Jak by tak jeden z drugim zapłacili za taki wyjazd wozu to bym im się odechciało głupich żartów banda idiotów. Kto to widział robić takie rzeczy w cywilizowanym kraju? ah zapomniałem to tylko polska...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejne wsparcie od powiatu

Raport z miasta

Oświatowe decyzje

Wałbrzych Centrum

Skromniej niż zwykle