MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Fabryka Toyoty w rankingowej czołówce

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 kwietnia 2019, 8:29
Autor: red
Fot. red
Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu–Laskowicach zajęła drugie miejsce w rankingu najlepszych pracodawców w Polsce.

Ranking Randstad Employer Brand Research najbardziej pożądanych przez Polaków pracodawców jest efektem realizowanego od 9 lat badania przez firmę Randstad. Respondenci oceniają w nim pracodawców wskazując czynniki, które w największym stopniu świadczą o atrakcyjności miejsca pracy. W tym roku przebadano w Polsce ponad 10 tysięcy respondentów – osób pracujących, uczących się lub poszukujących pracy w wieku od 1 do 65 lat. To na podstawie ich opinii tworzone jest doroczne zestawienie najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy, a laureatom przyznawane są statuetki Randstad Award.

Toyota Motor Manufacturing Poland w zeszłym roku znalazła się na czwarty miejscu, w tym awansowała na drugie, tuż za Samsung Electronics Polska oraz przed Fujitsu Technology Solutions. Toyota postrzegana jest jako firma stabilna finansowo, mająca dobrą reputację i oferująca możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami. To lider przede wszystkim wśród mężczyzn i mieszkańców centralnych i południowych regionów Polski. „Ta nagroda stanowi potwierdzenie efektów naszych wieloletnich starań aby systematycznie uatrakcyjniać warunki pracy w naszych zakładach. To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne teraz, kiedy prowadzimy szerokie działania rekrutacyjne.” – podkreśla Marcin Szczeblewski, kierownik Sekcji Rekrutacji Toyoty w Jelczu-Laskowicach, który w imieniu fabryki odebrał nagrodę od organizatorów.

Działania Toyoty jako dobrego pracodawcy doceniło również Ministerstwo Edukacji Narodowej. W marcu podczas Kongresu Zawodów, jako jedna z 11 firm na Dolnym Śląsku, fabryka Toyoty odebrała wyróżnienie za działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego.

Zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach przechodzi obecnie okres dynamicznego rozwoju związanego z wprowadzeniem do produkcji nowoczesnych silników benzynowych pracujących w napędach hybrydowych. We wrześniu ruszy produkcja silnika o pojemności 2,0 litra a od kwietnia przyszłego roku wytwarzana będzie 1,5-litrowa jednostka napędowa. W związku z tym od kilkunastu miesięcy Toyota prowadzi intensywne działania rekrutacyjne. Do tej pory zatrudniono już 400 nowych pracowników. Rekrutacja będzie kontynuowana w następnych miesiącach. Firma poszukuje osób na stanowiska produkcyjne, utrzymania ruchu i logistyki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
27%
Dziwi
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
4
36%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Spotkanie z Prezesem PiS

Profilaktyczne spotkanie

Uważajmy na burze

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Ertu 25-04-2019 8:36
To dlaczego taka rotacja ludzi w Wałbrzychu? Nikt tam nie chce pracować, wyzysk i ciężka praca. Na czym te dane się opierają? No chyba nie na ankietach zadowolenia pracowników. Tylko na ilości przyjętych do pracy...o zwolnieniach cisza.
~gohciu 25-04-2019 11:36
cyt. "osób pracujących, uczących się lub poszukujących pracy w wieku od 1 do 65 lat". Toyota i cała ta lichwiarska, niewolnicza WSSE - najbardziej podoba się zainteresowanym w przedziale wiekowym 1 - 8 lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zwłoki na tarasie

Toalety jak nowe

Strefa w Boguszowie?

Islandia w Wałbrzychu

Stawiają na rozwój