MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 września 2017, 13:49
Aktualizacja: Piątek, 22 września 2017, 9:44
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dziś we wszystkich krajach europejskich obchodzona jest druga edycja Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych, zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Jednym z elementów obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych jest akcja pod kryptonimem "EDWARD", obejmująca 24-godzinne działania policyjne, mające na celu podniesienie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmniejszenie ilości wypadków i zredukowanie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Akcję "EDWARD" przeprowadzono w samym Wałbrzychu i na terenie Powiatu Wałbrzyskiego, a o jej szczegółach mówił dzisiaj Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, p.o. sierż. szt. Marcin Świeży:

- Akcja "EDWARD" ma na celu zwrócenie uwagi wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, czyli kierującym oraz pieszym, na to, aby zapobiegać zdarzeniom drogowym. Najważniejsza i podstawowa kwestia to bezpieczeństwo pieszy-kierujący. Zwracamy szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących przy przejściach dla pieszych, ponieważ pieszy ma najmniejsze szanse na przeżycie w przypadku zdarzenia drogowego. Dlatego dzisiaj nasi policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, oraz wobec pieszych. Przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych kierujący powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Jeżeli widzimy, że pojazd jadący przed nami zwalnia, powinniśmy dostosować prędkość do tego pojazdu, nie wyprzedzać go. Jeżeli widzimy, że ten pojazd się zatrzymuje, my także powinniśmy się wtedy zatrzymać, ponieważ możliwe, że pieszy wszedł już na przejście dla pieszych. My nie zdążymy wtedy zareagować i dojdzie do wypadku śmiertelnego. Dlatego prosimy wszystkich kierujących, wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zwracali na to szczególną uwagę. Pamiętajmy - skręcając w drogę poprzeczną, kiedy ktoś przechodzi, nawet jeżeli nie ma tam wyznaczonego przejścia dla pieszych, powinniśmy udzielić pierwszeństwa pieszemu. Bezpieczeństwo pieszych jest dla nas priorytetem, jest najważniejsze. Działania profilaktyczne prowadzone przez naszą jednostkę, przez Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu przyczyniają się do tego, że i kierujący i piesi w sposób coraz bardziej bezpieczny przejeżdżają i przechodzą przez przejścia dla pieszych. Zdarzeń drogowych z udziałem pieszych jest zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym. Będziemy tak prowadzili działania, aby zdarzeń drogowych, wykroczeń czy przestępstw drogowych było jak najmniej na terenie naszego Powiatu.

Czytaj również

Chorych wciąż przybywa

Wypadek na Noworudzkiej

Mogą wracać do pracy!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Płacić 21-09-2017 16:46
Dzien wyciagania pieniedzy ale skoro ciemny narod wybral to niech placi i zdycha,bardzo dobrze.
~koń trojan 21-09-2017 20:54
A co jeśli to Ty zginiesz pod kołami. Twoja rodzina powie będzie pisała w tych samych kategoriach, czy będzie lament, gdzie była policja i dlaczego tego pirata drogowego nie wyeliminowano wcześniej z ruchu drogowego? Przez 17 lat byłem trzy razy zatrzymany do kontroli drogowej i raz otrzymałem mandat, kiedy popełniłem wykroczenie. Nauczmy się wzajemnego szacunku i po prostu nie łammy przepisów, to nie będzie kar, które i tak są w PL niskie
~nemo 22-09-2017 8:06
Masz Trojan rację, potem taki baran w Audi, Bmw czy innym super wozie zapier.d.a.l.a po mieście 100 km/h. Gnoił bym takich mandatem 5 tys zł conajmniej. Z granicą już taki cwaniaczek jest grzeczny, bo np w Szwajcarii czy Austrii poszedł by do pudła

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport prezydenta

Wałbrzych Centrum

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Powiat wspiera policję