MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

"Energetyk" do remontu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 24 października 2014, 6:25
Aktualizacja: 18:33
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W listopadzie rozpocznie się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk przy Al. Wyzwolenia 5 w Wałbrzychu. To koleje zadanie inwestycyjne w ramach miejskiego programu "Szkoła od Nowa".

W ramach prac zostanie wykonany remont elewacji i dachu, docieplone zostaną ściany zewnętrzne, wymienione instalacje i stolarka okienna, drzwiowa. Remontowane będą sanitariaty. Pojawi się także monitoring oraz instalacja oświetlenia zewnętrznego na budynku. Wartość robót to 4 056 429,89 zł brutto. Termin zakończenia inwestycji 15 kwietnia 2015 roku.

- W ostatnich 2 latach wydaliśmy na remonty wałbrzyskich szkół ponad 60 mln zł. Modernizacje prowadzone są już w prawie każdej szkole w naszym mieście. Dzisiaj do tego grona dołącza "Energetyk". Program Szkoła od Nowa to przełom w poprawie jakości i warunków nauczania i uczenia się w wałbrzyskich szkołach. - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Cztery placówki otwarte

Napadł na nastolatka

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Parys 24-10-2014 12:32
Cieszę się z tego,bo zaczynam a budunek jest w opłakanym stanie. Do matury może skończą.Budynek będzie jak nowy szkoda tylko,że szkoła nie nadąża za postępem techniki i nauki przedmiotów zawodowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciekawy kierunek

Ciekawy kierunek

Przygotowani do otwarcia

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Komputery dla uczniów