Kraj: Ekstraliga piłki nożnej kobiet: Remis był na wyciagnięcie ręki

Poniedziałek, 7 września 2015, 14:14
Aktualizacja: 14:16
Po punkty do Wrocławia pojechał pierwszy zespół AZS–u PWSZ Wałbrzych.

Nasz rywal - AZS Wrocław - to ośmiokrotny Mistrz Polski z lat 2001-2008 oraz uczestnik 1/8 Ligi Mistrzyń.

Początkowe fragmenty meczu należały do gospodyń, które chciały jak najszybciej zdobyć gola i kontrolować wydarzenia na murawie. Nasze futbolistki odgryzały się groźnymi kontrami, a blisko zdobycia gola była Sobkowicz, która przegrała w sytuacji sam na sam bramkarką wrocławianek. Później oba zespoły starały się uderzać z dystansu, lecz celowniki zawodniczek nie były tego dnia najlepiej nastawione.

W drugiej odsłonie już na początku blisko wpisania się na listę strzelców była Gonzales, lecz minimalnie chybiła. W kolejnych minutach nasz zespół prezentował się nieźle, starał się atakować, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 77. minucie znów zabrakło naszym szczęścia, kiedy jedna z zawodniczek Wrocławia wybiła piłkę zmierzającą do bramki. Pod koniec meczu gra się zaostrzyła i sędzia pokazał kilka żółtych kartek. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, wtedy ładnym uderzeniem zza pola karnego popisała się Dominika Dereń i uzyskała gola dla gospodyń na wagę trzech punktów.

AZS Wrocław – AZS PWSZ Wałbrzych 1-0 (0-0)

AZS PWSZ: Antończyk, Bosacka, Mesjasz, Konat, Aszkiełowicz, Rędzia (81’ D.Pluta), Brzeska (89’ Żurawska), Konopka (73’ Borkowska), Lizoń, Gonzalez, Sobkowicz.

Wyniki:

Medyk Konin - GOSiR Piaseczno 1-0 (Aleksandra Sikora 26)

AZS Wrocław - AZS PWSZ Wałbrzych 1-0 (Dominika Dereń 85)

Czarni Sosnowiec - Sztorm Gdańsk 4-0 (Joanna Operskalska 7, Nikol Kaletka 24, 76, Patrycja Matla 70)

Górnik Łęczna - AZS PSW Biała Podlaska 0-1 (Ewa Cieśla 63)

KKP Bydgoszcz - Mitech Żywiec 0-3 (Katarzyna Rozmus 5, Katarzyna Zasada 15 (k), Patrycja Wiśniewska 73)

Olimpia Szczecin - Zagłębie Lubin 0-3 (Karolina Kaźmierska 45, Emilia Zdunek 75, Joanna Płonowska 82)