Czytających: 9578

Łęczna: Ekstraliga piłkarska kobiet: Wysoka przegrana wałbrzyskich akademiczek z Mistrzem Polski

Czwartek, 25 października 2018, 14:15
Aktualizacja: 14:16
Górnik Łęczna nadal bez straty punktów w Ekstralidze – mistrz Polski i aktualny lider tabeli pokonał u siebie AZS PWSZ Wałbrzych aż 5:1 odnosząc 10. zwycięstwo w obecnym sezonie.

Początek meczu był wyrównany i nie zapowiadał aż takiego pogromu, ale już po kwadransie zaczęło się ostre strzelanie w wykonaniu gospodyń – w 15’ Gabriela Grzywińska popisała się efektownym uderzeniem z 25m, a piłka wylądowała w siatce i mistrzynie Polski prowadziły 1:0. Niezrażone wałbrzyszanki próbowały doprowadzić do wyrównania, jednak w 30’ po raz kolejny Gabriela Grzywińska zafundowała gościom zimny prysznic wpadając w pole karne i strzałem po długim rogu podwyższając na 2:0. Już trzy minuty później Ewelina Kamczyk otrzymała kilkudziesięciometrowe podanie, przyjęła piłkę w „szesnastce” i zagrała do lepiej ustawionej Dominiki Grabowskiego, a ta pewnie skierowała futbolówkę do pustej bramki. Do przerwy było 3:0 dla Górnika i AZS PWSZ stanął przed bardzo ciężkim zadaniem nadrobienia trzybramkowej straty. Mimo wszystko wałbrzyszanki nie poddawały się i w 69’ Dominika Dereń pięknym strzałem z dystansu pokonała Annę Palińską i było już tylko 3:1. Na więcej już jednak zespół z Łęcznej nie pozwolił swojemu przeciwnikowi, a sam jeszcze dwukrotnie trafiał do siatki. W 80’ po dośrodkowaniu w pole karne i zamieszaniu najwięcej przytomności zachowała Ewelina Kamczyk z bliska wpychając piłkę do bramki i było 4:1. W 88’ gospodynie miały okazję na piątą bramkę, jednak dość ciekawie wykonany rzut karny, gdy Emilia Zdunek podała do Eweliny Kamczyk zakończył się pudłem królowej strzelczyń poprzedniego sezonu. Minutę później Emilia Zdunek już sama wzięła sprawy w swoje ręce strzałem głową ustalając wynik meczu na 5:1. Górnik pokazał, że w Polsce nadal nie ma sobie równych, natomiast AZS PWSZ musi szybko zresetować się po nieudanym wyjeździe do Łęcznej i szykować już do derbowego starcia z AZS Wrocław, które odbędzie się w niedzielę o 11 na stadionie przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu.

Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 5:1 (3:0)

Bramki: Gabriela Grzywińska 15’, 30’, Dominika Grabowska 33’, Ewelina Kamczyk 80’, Emilia Zdunek 89’ – Dominika Dereń 69’

AZS PWSZ: Sapor, Mesjasz, Fabova (75’ Zając), Kędzierska (85’ Głowacka), Dereń, Rędzia (83’ Rozmus), Miłek, Kuciewicz (46’ Ostrowska), Rapacka, Zawadzka, Szewczuk.