Czytających: 3773

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Śnieg nie przeszkodził w rozbiciu wrocławianek

Poniedziałek, 29 października 2018, 13:02
Aktualizacja: 13:21
W trudnych warunkach, na pokrytej śniegiem murawie przyszło rozgrywać piłkarkom AZS PWSZ Wałbrzych mecz derbowy 11. kolejki Ekstraligi z AZS Wrocław.

Te okoliczności nie zdołały jednak przeszkodzić podopiecznym trenera Kamila Jasińskiego, które od początku spotkania dominowały i strzelając aż 6 goli i nie tracąc żadnego odniosły przekonujące zwycięstwo. Już w 4’ Anna Rędzia dośrodkowując z rzutu rożnego zaskoczyła Annę Bocian i piłka niespodziewanie wylądowała tuż przy lewym słupku bramki wrocławianek. W 10. minucie składna akcja wałbrzyszanek zakończyła się drugim golem – Klaudia Fabova zagrała do Anny Zając, a ta do Dominiki Dereń, która strzałem z kilkunastu metrów podwyższyła na 2:0. Później gospodynie nadal miały przewagę, ale brakowało im skuteczności, a zespół gości z rzadka atakował bramkę Jagody Sapor. AZS Wrocław najlepszą okazję miał w 23’, gdy po uderzeniu Justyny Chudzik z 20 metrów piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 43. minucie Karolina Ostrowska zagrała w pole karne do Klaudii Miłek, która mimo presji obrończyń pewnym strzałem przy lewym słupku ustaliła wynik do przerwy na 3:0. Po zmianie stron wałbrzyszanki nie rezygnowały z prób podwyższenia rezultatu i już w 47’ po faulu na Anny Rędzi w polu karnym Małgorzata Mesjasz skuteczne wykonała jedenastkę i było 4:0. W 63. minucie Anna Zając dośrodkowała w „16”, a Klaudia Miłek przyjęła futbolówkę i strzałem z bliska nie dała szans Annie Bocian. Na kolejnego gola dla AZS PWSZ kibicom przyszło poczekać aż do 90. minuty – uderzenie Marcjanny Zawadzkiej z 20 metrów zostało zablokowane, ale do piłki dopadła Dominika Głowacka skuteczną dobitką zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach nowego klubu. Był to ostatni akcent tego meczu, który zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodyń 6:0. Spotkanie z AZS Wrocław było ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek, a już w sobotę o godzinie 11 na stadionie przy ulicy Ratuszowej wałbrzyszanki starciem z Olimpią Szczecin rozpoczną rewanże.

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław 6:0 (3:0)

Bramki: Anna Rędzia 4’, Dominika Dereń 10’, Klaudia Miłek 43’ 63’, Małgorzata Mesjasz 47’, Dominika Głowacka 90’

AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska (71’ Głąb), Mesjasz, Zawadzka, Ostrowska, Zając, Dereń, Rędzia, Rapacka (46’ Kuciewicz), Miłek (64’ Rozmus), Fabova (76’ Głowacka)