Kraj: Ekstraliga piłkarska kobiet: Pewna wygrana w Bydgoszczy

Wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:28
Aktualizacja: 13:30
Zgodnie z oczekiwaniami, futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych przywiozły z Bydgoszczy komplet punktów.

Wyjazdowe spotkanie w Bydgoszczy futbolistki AZS-u PWSZ Wałbrzych zaczęły bardzo obiecująco, bowiem już w 10. minucie faulowana w polu karnym miejscowych była Sobkowicz i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamieniała Mesjasz. Już 3 minuty później wałbrzyszanki mogły prowadzić różnicą dwóch goli, lecz piłka po strzale Sobkowicz zatrzymała się na poprzeczce. Po tym mocnym kwadransie nasze piłkarski nieco spuściły z tonu i w 24. minucie po raz pierwszy poddana interwencji została wracająca do naszej bramki po kontuzji Antończyk. Miejscowe starały się opanować środkową strefę boiska, ale to nasze zawodniczki w 37. minucie mogły zdobyć gola, jednak pomyliła się Kowalczyk. W 40. minucie gospodynie wykonywały rzut wolny, ale piłka minęła świątynię Antończyk.

Już na początku drugiej odsłony AZS przeprowadził składną akcję, lecz żadna z koleżanek nie potrafiła skorzystać z zagrania Gonzales. Po paru kolejnych minutach podopieczne Marcina Gryki dopięły swego i podwyższyły prowadzenie. Brzeska dośrodkowała w pole karne, a Rędzia uderzeniem głową przelobowała bramkarkę z Bydgoszczy. W 68. minucie swoja okazję miała Gonzales, lecz strzał naszej piłkarski został obroniony. Bydgoszczanki starały się zagrozić naszej bramce głównie po stałych fragmentach gry, ale Antończyk pewnie radziła sobie z tymi próbami. W doliczonym czasie gry Sobkowicz przegrała pojedynek z bramkarką miejscowych, lecz w dobrym miejscu ustawiona była Daria Pluta, która ustaliła wynik meczu na 3-0 dla wałbrzyszanek.

KKP Bydgoszcz – AZS PWSZ Wałbrzych 0-2 (0-1)

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Konat, Bosacka, Jędras (46’ Botor), Brzeska, Rędzia (83’ Jessica Pluta), Gonzalez (74’ Daria Pluta), Kowalczyk (65’ Miłek), Sobkowicz.

Wyniki:

Mitech Żywiec - GOSiR Piaseczno 4-1 (Lucia Šušková 53, 72, Patrycja Wiśniewska 88, Aleksandra Nieciąg 90 - Aleksandra Sosnowska 79)

Zagłębie Lubin - AZS PSW Biała Podlaska 1-0 (Emilia Zdunek 71)

Olimpia Szczecin - Sztorm Gdańsk 0-1 (Karolina Wierzbicka 61)

KKP Bydgoszcz - AZS PWSZ Wałbrzych 0-3 (Małgorzata Mesjasz 11 (k), Anna Rędzia 52, Daria Pluta 90)

Górnik Łęczna - Medyk Konin 1-2 (Anna Sznyrowska 29 - Katarzyna Daleszczyk 23, Natasza Górnicka 86 (s)

Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław 2-1 (Patrícia Fischerová 34, Izabela Frączek 87 - Oliwia Maciukiewicz 86)