Czytających: 4171

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Niespodziewana porażka

Niedziela, 30 października 2016, 19:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2016, 9:19
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych dość nieoczekiwanie nie sprostały Czarnym Sosnowiec i przegrały 0–1.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiały przyjezdne, które lepiej operowały piłką. Wreszcie w 12. minucie składną akcję stworzyła nasza drużyna, ale dobrze interweniowała bramkarka rywalek. W 20. minucie w dogodnej sytuacji znalazła się Bezdziecka, ale zamiast strzelać, chciała podać do koleżanki i akcja zakończyła się niepowodzeniem. W końcówce swoją szansę miała Rędzia, jednak skończyło się na strachu, a w odpowiedzi Antończyk zatrzymała strzał zawodniczki Czarnych.

Drugą połowę lepiej zaczęły nasze piłkarki, jednak próby uderzeń z dystansu Maciukiewicz czy Gradeckiej były niecelne. W kolejnych minutach tempo gry nieco spadło. Czarni mieli kilka stałych fragmentów gry, ale nie potrafili poważniej zagrozić naszej bramce. Zespół gości bardzo mądrze wybijał nasze zawodniczki z uderzenia, a w 81. minucie Sosnowiec zadał decydujący cios. Zawiślak wykorzystała okazję i uderzeniem z okolic 10 metra zdobyła gola. AZS do końca walczył o zmianę niekorzystnego rezultatu, lecz bez powodzenia.

AZS PWSZ Wałbrzych – Czarni Sosnowiec 0-1 (0-0)

AZS: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Ratajczak, Jaworek (46' Gonzales), Rędzia, Bezdziecka, Dereń, Kowalczyk, Maciukiewicz (83' Pluta).