Czytających: 4187

Konin: Ekstraliga piłkarska kobiet: Medyk nas rozbił

Środa, 16 maja 2018, 10:01
Aktualizacja: 10:02
Medyk jeszcze raz za silny dla AZS PWSZ Wałbrzych – w rozegranym w Koninie meczu 25. kolejki Ekstraligi gospodynie pokonały wałbrzyski zespół aż 4:0.

Podopieczne trenera Romana Jaszczaka rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia – już w 3’ po uderzeniu z 25 metrów Patrycji Balcerzak drużynę gości uratowała poprzeczka. Minutę później ta sama zawodniczka obsłużyła dokładnym kilkudziesięciometrowym podaniem Annę Gawrońską, a ta w sytuacji sam na sam na raty pokonała Weronikę Klimek. W pierwszej połowie dużo lepszym zespołem był Medyk, który ukoronował swoją dobra postawę w 27’, gdy po faulu Małgorzaty Mesjasz na Nicole Zając Natalia Chudzik wykorzystała rzut karny podwyższając na 2:0. W 35. minucie Mariana Iwaniszyn dośrodkowała w pole karne, a Anna Gawrońska wykorzystała nieporozumienie w szeregach obrony AZS PWSZ i skierowała piłkę do pustej bramki. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy i wałbrzyszanki były w bardzo trudnej sytuacji. Po zmianie stron gra gości trochę się poprawiła, były okazje po stałych fragmentach gry, ale do bramki ponownie trafiły gospodynie – w 73’ Nicole Zając zagrała długą piłkę z własnej połowy, Anna Gawrońska wyskoczyła zza pleców obrończyń i znalazła się sam na sam z Weroniką Klimek i choć bramkarka AZS PWSZ obroniła strzał napastniczki Medyka, to wobec dobitki była już bezsilna i było 4:0 dla Medyka. Tak też brzmiał końcowy rezultat i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem wicelidera tabeli. AZS PWSZ Wałbrzych kolejny mecz rozegra za tydzień w sobotę o godzinie 16 na stadionie przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu z Olimpią Szczecin.

Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 (3:0)

Bramki: Anna Gawrońska 4’, 35’, 73’, Natalia Chudzik 27’

AZS PWSZ: Klimek, Gradecka, Mesjasz, Aszkiełowicz, Kędzierska, Pluta, Dereń, Głąb, Szewczuk (83’ Zawadzka), Rozmus (77’ Jędras), Kowalczyk (77’ Klepatska).