Czytających: 5311

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Jutro zagramy z Mistrzem Polski

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 16:09
Aktualizacja: 16:13
W Wielki Piątek do gry po dłuższej przerwie wróci pierwsza drużyna AZS–u PWSZ Wałbrzych, która zmierzy się z Medykiem Konin.

Przeciwnika nie trzeba chyba bliżej przedstawiać, jest to bowiem trzykrotny w poprzednich latach Mistrz Polski i uczestnik Ligi Mistrzów, który w obecnym sezonie ligowym na 19 meczów wygrał 19 i legitymuje się imponującym bilansem bramkowym 106:7. Jesienią w Koninie nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze i do przerwy remisował 1:1 po golu Oliwii Maciukiewicz, jednak w drugiej połowie Medyk zdobył w końcówce dwa gole i zwyciężył 3:1. W poprzednim sezonie natomiast przegraliśmy z tym rywalem wszystkie trzy spotkania (0:4 u siebie, 0:4 na wyjeździe i 0:9 u siebie), a drugi z tych meczów został zweryfikowany jako walkower na korzyść AZS PWSZ z powodu występu w zespole gospodyń nieuprawnionej zawodniczki.

Czy tym razem nasze akademiczki nawiążą wyrównaną walkę z Medykiem? Wierzymy, że tak, a wszystkich zapraszamy do przekonania się o tym na własne oczy - początek w piątek o godzinie 11.00 na stadionie przy ulicy Ratuszowej.