Czytających: 4432

Kraków: Ekstraliga piłkarska kobiet: Bez punktów z Krakowa

Niedziela, 23 września 2018, 21:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2018, 9:54
Nieudany dla AZS PWSZ Wałbrzych okazał się wyjazd do Krakowa na mecz z AZS UJ – wałbrzyszanki dość niespodziewanie przegrały z niżej notowanym rywalem 0:1 i tym samym tracą już 3 punkty do podium Ekstraligi.

Nic nie wskazywało, że podopieczne trenera Kamila Jasińskiego wrócą do domu z pustymi rękami – praktycznie przez całą pierwszą połowę to drużyna gości była stroną przeważająca, ale swojej dominacji nie potrafiła zamienić na gola. Do siatki trafiły za to gospodynie – w 45’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Justyny Maziarz na krótki słupek, Natalia Sitarz głową pokonała Natalię Piątek. Po przerwie AZS PWSZ nadal atakował i próbował zdobyć gola, ale ewidentnie nie był to dzień wałbrzyszanek, które nie potrafiły przekuć swojej przewagi na efekty w postaci bramek. Tym samym dobrze broniące się krakowianki zwyciężyły 1:0 i to one mogły dopisać do swojego dorobku 3 punkty. Teraz w Ekstralidze aż 3 tygodnie przerwy na mecze kadry, a kolejne spotkanie AZS PWSZ Wałbrzych rozegra 14.10. o godzinie 11.00 u siebie z Mitechem Żywiec.

AZS UJ Kraków – AZS PWSZ Wałbrzych 1:0 (1:0)

AZS PWSZ: Piątek, Kędzierska (78’ Zając), Zawadzka, Mesjasz, Szewczuk, Ostrowska (54’ Fabová), Kuciewicz (73’ Rozmus), Rędzia, Rapacka (68’ Głąb), Dereń, Miłek.