Zalogowanych: 7

Kraj: Ekstraliga piłkarska kobiet: Baty od Górnika Łęczna

Niedziela, 27 września 2015, 15:16
Aktualizacja: 15:17
Nie udał się wyjazd futbolistkom AZS–u PWSZ Wałbrzych do Łęcznej. Podopieczne trenera Marcina Gryki przegrały aż 0–5.

W początkowych minutach na murawie niewiele się działo. Obie ekipy starały się przede wszystkim zabezpieczyć dostęp do własnej bramki. W 15. minucie Sobkowicz uderzyła na bramkę miejscowych, lecz piłka odbiła się tylko od słupka. Kilka minut później do nas uśmiechnęło się szczęście, bowiem piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Antończyk. W 21. minucie gospodynie przeprowadziły bardzo składną akcję, po której zdobyły gola. W 42. minucie znakomitą okazję do wyrównania zmarnowała Daria Pluta, która przegrała w sytuacji sam na sam z bramkarką Górnika.

W drugiej połowie od początku optyczną przewagę osiągnął Górnik, choć to nasze mogły wpisać się na listę strzelców, ale piłka znów trafiła w słupek. W 53. minucie Łęczna znów rozmontowała naszą defensywę i podwyższyła na 2-0. Kilka chwil później obrona AZS-u zaspała i zrobiło się 3-0. Na tym jednak nie koniec błędów wałbrzyszanek, co kosztowało stratę kolejnych dwóch goli w 65. I 83. minucie.

Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 5-0 (1-0)

AZS PWSZ: Antończyk - Bosacka, Mesjasz, Konat, Botor, Aszkiełowicz, Brzeska, Lizoń, Rędzia, Sobkowicz, Gonzalez oraz Urbańska, Iwańczuk, J. Pluta, D. Pluta, Żurawska, Borkowska.