Zalogowanych: 5

Górzno: Ekstraliga piłkarska kobiet: AZS zgniótł rywala

Sobota, 19 sierpnia 2017, 17:06
Aktualizacja: 17:19
Chyba wszyscy liczyliśmy na zwycięstwo wałbrzyskich akademiczek w wyjazdowym starciu z Unifreeze Górzno, ale chyba nikt się nie spodziewał, że wałbrzyszanki wygrają aż 9–0.

Nasze futbolistki objęły prowadzenie już w 9. minucie, kiedy do bramki rywalek trafiła Głąb, która wcześniej grała w ekipie z Górzna. 10 minut później drugiego gola dla akademiczek zdobyła Dereń, a w 27. minucie do siatki trafiła Miłek i praktycznie było po meczu. AZS rządził i dzielił na murawie i był co chwilę bliski zdobycia kolejnych goli. W 33. minucie na listę strzelców wpisała się ponownie Dereń i zrobiło się 0-4. W ostatniej akcji pierwszej odsłony znów nasze futbolistki skutecznie zaatakowały przeciwniczki i Głąb podwyższyła na 0-5.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowe z rzadka atakowały naszą bramkę, ale sytuacji, po których mogły zdobyć gola, nie było zbyt wiele. AZS tymczasem wcale nie zamierzał poprzestać na 5-bramkowej zdobyczy. Już w 50. minucie trzeciego gola w tym spotkaniu zdobyła Dereń. Później kibice na kolejne bramki musieli czekać aż do 77. minuty. Wtedy to wynik na 0-7 podwyższyła Zańko. W 86. minucie Mesjasz wykorzystała jedenastkę, a w ostatniej minucie tego meczu wynik na 0-9 podniosła i dzieła zniszczenia dokonała Ratajczak.

Unifreeze Górzno - AZS PWSZ Wałbrzych 0-9 (0-5)

AZS PWSZ: Dąbek, Mesjasz, Aszkiełowicz, Gradecka, Kędzierska, Rędzia, Dereń, Głąb, Ratajczak, Kowalczyk Miłek oraz Na ławce usiadły: Urbańska, Jędras, Klepatska, Pluta, Zańko, Rapacka.