Czytających: 4075

Szczecin: Ekstraliga piłkarska kobiet: AZS zaczął od wygranej

Sobota, 5 sierpnia 2017, 12:58
Aktualizacja: 12:59
W inauguracyjnym meczu ekstraligi kobiet, AZS PWSZ Wałbrzych pokonał w Szczecinie miejscową Olimpię 5–2.

Mecz zaczął się fatalnie dla podopiecznych Kamila Jasińskiego, bowiem już po kilkudziesięciu sekundach miejscowe wyszły na prowadzenie. Później nasze futbolistki starały się odpowiedzieć skuteczną akcją, ale szczęścia zabrakło Miłek. W 12. minucie uderzeniem głową do wyrównania doprowadziła Mesjasz. W kolejnych minutach przewagę optyczną posiadał AZS, ale wynik się nie zmieniał. W 26. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się zawodniczka Szczecina i ponownie Olimpia wyszła na prowadzenie. Odpowiedź wałbrzyszanek była jednak natychmiastowa. W polu karnym kapitalnie zachowała się Siwińska, która zdobyła gola wyrównującego. AZS z każdą minutą osiągał przewagę, ale dobrze między słupkami spisywała się bramkarka ze Szczecina.

Od początku drugiej odsłony to AZS miał przewagę i dążył do zdobycia gola. Tego dnia jednak skuteczność nie była naszym największym atutem. Wreszcie w 62. minucie błąd defensywy gospodyń wykorzystała Dereń i zdobyła gola. Po stracie gola śmielej zaczęły poczynać sobie miejscowe, lecz nasza defensywa nie dopuszczała do groźnych spięć podbramkowych. Nasze nie nastawiały się jednak tylko na obronę i od czasu do czasu atakowały bramkę Olimpii. Końcówka była piorunująca w wykonaniu AZS-u. Najpierw w 88. minucie na 4-2 podwyższyła Głąb, a chwilę potem wynik meczu na 5-2 dla akademiczek ustaliła Miłek.

Olimpia Szczecin - AZS PWSZ Wałbrzych 2-5 (2-2)

AZS PWSZ wychodzi w składzie: Dąbek, Szewczuk, Gradecka, Mesjasz, Kędzierska, Siwińska, Rędzia (70' Głąb), Dereń (90' Pluta), Ratajczak, Miłek (90' Jędras), Kowalczyk (46' Zańko).