Kraj: Ekstraliga kobiet w piłce nożnej: Medyk poza zasięgiem

Poniedziałek, 14 marca 2016, 16:27
Aktualizacja: 16:29
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych przegrały w Koninie z Medykiem 0–4.

Zdecydowanym faworytem były Mistrzynie Polski, lecz ekipa z Wałbrzycha nie zamierzała oddawać pola. Na początku spotkania w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znalazła się Sobkowicz, ale zmarnowała tę okazję. Później optyczną przewagę osiągnęły miejscowe. Nasza defensywa radziła sobie jednak z atakami Medyka całkiem poprawnie. W 11. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki poskutkował tym, że po szybkiej kontrze Tarczyńska wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. AZS nie załamał się utratą gola i dążył do remisu. Dobrej okazji nie wykorzystała Aszkiełowicz. Pod koniec pierwszej części znów dała znać o sobie Tarczyńska, która po raz drugi zmusiła do kapitulacji Antończyk.

W drugiej odsłonie na murawie nie zobaczyliśmy już mocno poturbowanej Rędzi, a w jej miejsce pojawiła się Kowalczyk, a za Jędras weszła Gonzales. Przez około 25 minut na murawie trwała zacięta walka, a nasza drużyna prezentowała się naprawdę pozytywnie. W 71. minucie losy meczu zostały jednak rozstrzygnięte, bowiem Sławczewa podwyższyła na 3-0. W końcówce Mistrz zdobył jeszcze kolejnego gola, a tym razem na listę strzelców wpisała się Daleszczyk. AZS odpowiedział akcją Sobkowicz, jednak gola honorowego nie zdołaliśmy zdobyć.

Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 4-0 (2-0)

AZS: Antończyk - Bosacka, Botor (85’ Jessica Pluta), Mesjasz, Aszkiełowicz, Jędras (46’ Gonzales), Konopka, Lizoń (74’ Borkowska), Rędzia (46’ Kowalczyk), Miłek (74’ Okoń), Sobkowicz.

Wyniki:

Olimpia Szczecin - GOSiR Piaseczno 4-0 (Roksana Ratajczyk 4, 24, 70, Natalia Niewolna 82)
KKP Bydgoszcz - Zagłębie Lubin 1-2 (Magdalena Kałuzińska 12 - Emilia Bezdziecka 30, Emilia Zdunek 35 (k)
Górnik Łęczna - Mitech Żywiec 2-3 (Anna Sznyrowska 77, 90 - Lucia Šušková 35, Patrycja Rżany 58, Katarzyna Rozmus 63)
Czarni Sosnowiec - AZS PSW Biała Podlaska 2-2 (Renata Warunek 30, 72 - nieznany 58, 60)
AZS Wrocław - Sztorm Gdańsk 2-0 (Marta Cichosz 15, Oliwia Maciukiewicz 90)
Medyk Konin - AZS PWSZ Wałbrzych 4-0 (Agata Tarczyńska 11, 45, Radosława Sławczewa 71, Katarzyna Daleszczyk 86)