Wałbrzych: Ekstraliga Kobiet Piłki Nożnej: Derby dla Wałbrzycha!

Sobota, 17 października 2015, 19:06
Aktualizacja: Niedziela, 18 października 2015, 10:26
Autor: opr.red.
Piłkarki AZS–u PWSZ Wałbrzych po raz kolejny zadziwiły wszystkich i pokonały jednego z kandydatów do tytułu Mistrza Polski, a mianowicie ekipę Zagłębia Lubin.

Przed meczem mówiono, że to Zagłębie jest wyraźnym faworytem i że nie powinno mieć większych problemów z pokonaniem wałbrzyskich akademiczek, tym bardziej, że w meczach sparingowych, jakie w przeszłości nasz AZS grał z Zagłębiem, to rywalki wypadałay zdecydowanie lepiej.

Już od pierwszych minut na murawie wiele się działo i było widać, że obie ekipy będą dążyły do wygranej. Cieszyło przede wszystkim to, że AZS nie przeląkł się faworyta i grał bardzo odważnie, a jednocześnie uważnie w defensywie. Wprawdzie w pierwszych 20-25 minutach nie było sytuacji stuprocentowych dla żadnej z drużyn, ale kilka razy zakotłowało się pod bramkami. W 29. minucie dobrze interweniowała Antończyk po próbie futbolistki Zagłębia. Kilka minut później znów nasza bramkarka stanęła na wysokości zadania i odbiła uderzenie, a dobitka była na nasze szczęście niecelna. W końcowych minutach pierwszej odsłony to goście prezentowali się lepiej. Zagłębie atakowało składniej, ale dobry dzień miała Antończyk.

W drugiej połowie jako pierwsze groźniej zaatakowały akademiczki. Brzeska idealnie zagrała do Sobkowicz, a najlepsza strzelczyni Wałbrzycha uderzyła zbyt anemicznie, by zdobyć gola. W 58. minucie Zagłębie zdobyło gola, lecz sędzia bramki nie uznał, bowiem faulowała jedna z piłkarek Lubina. W kolejnych akcjach szczęścia strzałami z dystansu próbowały Brzeska i Sobkowicz, lecz próby te były niecelne. Z każdą kolejną minutą gra wałbrzyszanek wyglądała lepiej. Podopieczne Marcina Gryki grały składnie i ładnie dla oka. Wreszcie w 76. minucie AZS dopiął swego i Sobkowicz w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę rywalek. Zagłębie starało się szybko odpowiedzieć, ale Antończyk udowodniła, że nie przez przypadek gra w reprezentacji Polski. W 78. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzała Jelencić i goście kończyli mecz w 10. AZS zaatakował z impetem i za wszelką cenę chciał zdobyć drugiego gola. Nasze raz za razem atakowały bramkę Lubina, lecz brakowało trochę szczęścia, a trochę wykończenia. W 82. minucie Brzeska dograła do Miłek, a ta ze stoickim spokojem pokonała golkiperkę Zagłębia.

AZS PWSZ Wałbrzych vs Zagłębie Lubin 2:0
1:0 76′ SOBKOWICZ
2:0 82′ MIŁEK

Sędziowie: Główna – Angelika Kuryło, Asystent 1 – Karolina Imioło, Asytent 2 – Sławomir Pudło (MZPN)