MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Eksploratorzy szukają tunelu pod Dzikowcem

Wiadomości: REGION
Wtorek, 15 września 2015, 10:32
Aktualizacja: Środa, 16 września 2015, 7:14
Autor: red
Fot. PAW
Gorączka „złotego pociągu” tak rozgrzewa eksploratorów, że coraz większa ich liczba przyjeżdża na nasze tereny.

Tym razem nieznani eksploratorzy niedawno wykonali nielegalne odwierty w okolicach tunelu kolejowego w Unisławiu Śląskim. Tunel ma mieć około 250 metrów długości. Od tunelu ma odchodzić bocznica kolejowa, skąd miały być kierowane pociągi bezpośrednio pod Dzikowiec. Tak przynajmniej wynika ze źródeł historycznych.

Wobec zauważalnego wzrostu zainteresowania tym tunelem, Gmina Mieroszów zgłosiła sprawę do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. O nielegalnych odwiertach powiadomiona została również Straż Ochrony Kolei. By potwierdzić istnienie tunelu należałoby wykonać specjalistyczne badania geofizyczne, ale najpierw należałoby zabezpieczyć teren, by kolejni eksploratorzy na własną rękę nie próbowali dokonać kolejnych odwiertów.

Tymczasem na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych specjalistyczna firma rozpoczęła oczyszczanie tego terenu z chaszczy, krzaków. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie tam ukryty jest „złoty pociąg”. By się do niego dostać najpierw jednak należy teren dokładnie oczyścić i przygotować, by wojsko mogło przeprowadzić w tym miejscu dokładane badania. Prace są prowadzone na zlecenie Polskich Linii Kolejowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spory problem na ulicy Husarskiej

Brave Kids znów w Wałbrzychu

Zmarł symbol Wałbrzycha

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~~~~~~~ 15-09-2015 12:29
Na Mazowieckiej w podziemiach niech poszukają.........
~ 15-09-2015 14:07
informacja o "złotym pociągu" chyba obudził wszystkich eksploratorów...teraz widzimy wyścig w ujawnianiu kolejnych tajemnic - w jakim celu i dlaczego jeszcze nie wiem. zobaczymy co przyniosą następne tygodnie
~v7 17-09-2015 9:54
Niedługo się okaże, że tymi tunelami zaczną wychodzić muzułmanie. Hotelarze się cieszą, jeszcze nie widzieli tylu naiwniaków wierzących w bajki z mchu i paproci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wytyczyli kolejny odcinek

Inkubator do końca roku

Radny straci mandat?

Joga w parku

Nadal bez oświetlenia