MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ekologiczna ciepłownia w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Niedziela, 23 grudnia 2012, 11:55
Aktualizacja: 13:37
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Głuszycy nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnej ciepłowni gazowej. Zastąpiła ona starą, spalającą miał węglowy kotłownię, która nie była dostosowana do wielkości osiedla, generowała duże straty związane z przesyłem ze względu na swoją lokalizację, nie spełniała też norm unijnych w zakresie emisji dwutlenku węgla. Z uwagi na przestarzałą technologię jej modernizacja okazała się nieopłacalna.

Nowa, ekologiczna, w pełni zautomatyzowana, niskoemisyjna ciepłownia spełnia wszystkie europejskie normy i jest dostosowana do potrzeb odbiorców ciepła. Posiada dwa kotły gazowe o łącznej mocy 2,8 MW. Przyłącza to około 700 metrów nowej instalacji. Ciepłownia zasili całe osiedle: 12 budynków i szkołę. Za jej pośrednictwem ciepło dotrze do około 1800 mieszkańców. Szczególny nacisk położono na ochronę środowiska.

Uroczystego otwarcia ciepłowni dokonali przedstawiciele inwestora – firmy DZT Service, spółdzielni na której terenie zlokalizowana jest ciepłownia, władz miasta i banku ING, który udzielił kredytu na część inwestycji. Zakup urządzeń został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Koszt urządzeń i przyłączy wyniósł 640 000 zł. Prace ukończono 30 września br.

Czytaj również

DTMZ robił porządki w Rząsinach

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Wyniki I etapu przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~księgowy 23-12-2012 17:27
Jeśli rachunki nie wzrosną, to się zgodzę że kotłownia jest lepsza. Unia zaś wykończy się niedługo wyimaginowanymi limitami CO2.
~:) 24-12-2012 11:57
A gdzie Alicja...co się stało że nie brała udziału w takim wydarzeniu? Pewnie chora....to tylko może być wytłumaczenia.
~halszka 31-12-2012 21:29
koyłownia nie działa bo jest za głośna .przeszkadza lokatorom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

15–lecie Kabaretu Skeczów Męczących

Bili go butelką i metalową rurką

Żywa lekcja przyrody

Coś dla pasjonatów jednośladów

Piknik Krynoliny odbędzie się w Szczawnie–Zdroju