MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Egzotyczni tancerze w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Środa, 11 sierpnia 2010, 16:36
Aktualizacja: Czwartek, 12 sierpnia 2010, 8:30
Autor: Sven
Fragment występu Koreańczyków
Fot. Sławomir Pawlik
W Strzegomiu rozpoczyna się XIX Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Na szczęście zaproszone z całego świata zespoły występują także w innych miastach.

Dzięki temu we wtorkowy wieczór mogliśmy podziwiać pochodzący z Seulu – stolicy Korei Południowej, zespół Bae Sunghan Dance Company. Artyści nie tylko tańczyli, grali także na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych.

Zaprezentowane tańce odnosiły się do bogatej kultury i historii narodu koreańskiego. Wypełniająca cały szczawieński Teatr Zdrojowy publiczność szybko doceniła artystyczny kunszt zespołu, oklaskując nawet fragmenty poszczególnych tańców.

Podobnie jak stroje, makijaż i choreografia, również scenariusz był szczegółowo dopracowany. Mimo aplauzu na widowni, artyści nie dali się namówić na bisy, ukłonili się i zniknęli w kulisach na wyraźny znak szefa zespołu.

W najbliższą sobotę 14 sierpnia o godzinie 19.30, również w Teatrze Zdrojowym, wystąpią aż dwa zespoły: „Pavulese” z Włoch i Zespół Pieśni i Tańca „ Boczki Chełmońskie” z Łowicza.

Wstęp: jedyne 10 złotych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poszukują świadków

Nietypowy pożar

Zagra Nullizmatyka

Kontrabasowy sierpień

Pieśni Moniuszki na kontrabas i fortepian w Szczawnie Zdroju

Użądliła ją pszczoła

Ubaw po pachy

Radni będą głosować w sprawie referendum