MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Edyta Geppert w Filharmonii Sudeckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 28 czerwca 2014, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2014, 12:37
Autor: red.
Fot. red.
Wczoraj w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się recital, w którym wystąpiła Edyta Geppert, prezentując wiązankę żywiołowych, lekkich, przyjemnych, pełnych temperamentu piosenek, nie pozbawionych również dawki humoru.

Edyta Geppert jest absolwentką Wydziału Piosenki Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Karierę piosenkarki rozpoczęła od zdobycia I nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w roku 1984, gdzie zdobywała Grand Prix jeszcze dwukrotnie - w latach 1986 i 1995. Na swoim koncie ma też dwa Wiktory dla najciekawszej osobowości TV, zdobyła też najwyższy laur podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Malcie i w Bratysławie.

Artystka prezentuje unikalną osobowość sceniczną, dzięki czemu każdy jej recital jest wyjątkowy a piosenki niosą duży ładunek emocjonalny. Wykonywane przez Edytę Geppert piosenki z muzyką Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego czy Andrzeja Rybińskiego wzbogacone są tekstami Mariana Hemara, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Kofty, Andrzeja Poniedzielskiego i Wojciecha Młynarskiego.

Dyskografia Edyty Geppert obejmuje następujące pozycje: "Edyta Geppert - recital live z Teatru STU", "Och, życie kocham cię nad życie", "Historie prawdziwe", "Follow The Call", "Śpiewajmy", "Pytania do księżyca", "Pamiętnik, czyli kocham cię życie", "Debiut...", "Wierzę piosence", "Moje Królestwo", "Śpiewam życie", "Nic nie muszę" i "Święta z bajki".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna popiera nauczycieli

Kolejny krok ku rozpoczęciu budowy obwodnicy zrobiony

Kradzieże marketowe stały się dla nich sposobem na życie

Prezydent przyznał środki finansowe na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego

Poszukiwania zaginionego 13–latka zakończone sukcesem

Bolko II Świdnicki w teatralnej odsłonie

10 tenorów zawita do Wałbrzycha

"Nasze stulecie" już dostępne dla publiczności