MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Dżungla” w mieście

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 4 sierpnia 2011, 7:51
Aktualizacja: 17:45
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Miejsce gdzie drzewa tworzą istną „dżunglę”, ludzie idąc ulicą doznają poważnych uszkodzeń ciała, a światło w mieszkaniach musi być zapalone niemalże przez 24h – czyli wizyta Mirosława Lubińskiego przy ul. Proletariackiej

Mirosław Lubiński odpowiedział na zaproszenie mieszkańców Piaskowej Góry, którzy mieszkają przy ul. Proletariackiej. Podczas spotkania wysłuchał jakie mają problemy i opowiedział o swoim planie uporania się z bolączkami, jakie mają mieszkańcy wspomnianej ulicy.

O kwestiach trapiących rezydentów ul. Proletariackiej opowiadała Zdzisława Tustanowska: -
1. Krzywe, dziurawe, zdewastowane chodniki, które przez kilkadziesiąt lat nie były remontowane.
2. Gęsto rosnące drzewa, które tworzą niemalże las. Dodatkowo zasłaniają okna budynków mieszkalnych przez co mieszkańcy zmuszeni są zapalać w swoich lokalach światło nawet w południe. Ponadto drzewostan ugina się pod siłą wiatru, co stwarza realne zagrożenie dla budynków mieszkalnych, przechodniów, jeżdżących samochodów.
3. Stan ulicy również pozostawia wiele do życzenia. Droga jest dziurawa, zapadają się studzienki, a ludzie co rusz łamią sobie kończyny. W ostatnim czasie jeden z mieszkańców skręcił kark idąc ulicą i wywracając się na nierównościach.

Mieszkańcy uważają, że należy im się remont oraz szacunek, ponieważ jak twierdzą: - My z naszych podatków utrzymujemy miasto.

Mirosław Lubiński doskonale zdaje sobie sprawę, że takich miejsc i problemów z jakimi zmagają się mieszkańcy ul. Proletariackiej jest w Wałbrzychu mnóstwo. Zapowiedział, że jako prezydent zobowiązuje się do wykonania remontu jednej takiej ulicy na rok. W ten sposób poprawi wizerunek miasta i ulży wałbrzyszanom.

Dodatkowo kandydat na urząd prezydenta chce dokonywać remontów przy udziale mieszkańców. Inicjatywa społeczna miałaby polegać na tym, że mieszkańcy po otrzymaniu sprzętu od miasta sami będą remontować. W ten sposób koszty takich przedsięwzięć zmaleją i gmina zaoszczędzi pieniądze na kolejne remonty.

Jeżeli chodzi o problem z drzewostanem, który mieszkańcy nazywają „dżunglą”, Lubiński powiedział, że drobna przycinka drzew nie rozwiąże sytuacji i koniecznością będzie zupełne wycięcie roślin.

Czytaj również

Uroczyste obchody

Badora na czele

Ratują koźlęta

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~lewica 4-08-2011 8:19
Trzeba było załatwiać te drobiazgi gdy był pan radnym. Są w mieście służby, które odpowiadają za zieleń, latarnie i wszystko co wynika z ustawy o samorządzie gminnym. Nie pamiętam spotkań radnego z mieszkańcami, a chyba radny ma taki obowiązek.
~------------- 4-08-2011 8:31
Objecuje przed wyborami
~Były działacz lewicy 4-08-2011 8:36
Wszyscy radni mają taki obowiazek, a szczególnie radni z tego okręgu np. Pani Szełemej, Pani Wierzbicka, Pani Marosz, Pan Mielczarek oraz pełniący obowiazki prezydenta Pan Roman Szełemej! Warto zaznaczyć, że interpelacje radnych opozycyjnych generalnie są "zlewane". A tak na marginesie - lampa na zdjeciu nr 13 jest niepomalowana! SKANDAL!!!!!
~Lincoln 4-08-2011 8:39
Biorąc pod uwagę długość kadencji to zostaną wyremontowane cztery ulice - jakie źródło finansowania? - Czyżby partnerstwo publiczno-prywatne Remonty dróg przy udziale mieszkańców ? Możliwe ,że jeżeli chodziłoby o drogi nieutwardzone zdało by to egzamin ale nie w mieście Ten pomysł to utopia i mrzonki. Sprawę drzew rozwiązuje się w ciągu miesiąca czasu wniosek do UM Reguluje to ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.Wniosek o wyrażenie zgody właścicielskiej na wycięcie drzew lub krzewów ze względu na przyczyny związane z zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi, ruchu drogowego, niszczeniem murów budynku mieszkalnego, obumieraniem drzew. PS: mój głos ma ROMAN SZEŁEMEJ
~Ja 4-08-2011 8:57
Lincoln jak jesteś taki mądry to spróbuj sam załatwić.Urzędasy zlewają wszystko jak mogą.Od dłuższego czasu trwają roszady w urzędzie i nikt nie bierze się poważnie do pracy.Między wydziałami w urzędzie pisma przechodzą bardzo długo nie mówiąc o podjęciu ostatecznej decyzji.Tak więc nie zamydlaj ustawą z kwietnia 2004.Spytaj mieszkańców ile czasu czekają na wycinkę mając pisemną inf. o zasadności przeprowadzenia cięć wydaną przez Wydział Rozwoju Miasta Dział Gospodarki Przestrzennej i Środowiska i skierowaną do Wydziału Infrastruktury Miasta.Powodzenia .Mój głos idzie w innym kierunku.
~po 4-08-2011 9:11
brawo lincoln chca nas wywalic z ratusza a my musisimy tam trwac tylko platforma i szelemej
~ 4-08-2011 9:12
Jedna ulica na rok?piękny cel tylko w Wałbrzychu jest ulic niezliczona ilość zanim wyremontuje 1-ną, dziesięć następnych ulegnie destrukcji i gdzie tu sens?Lepiej wziąłby się do roboty a nie mydlił oczy biednym mieszkańcom.Fajnie ,że chce oddać pracę mieszkańcom , którzy pracują po 12 godzin żeby związać koniec z końcem i dać dodatkowa pracę.Cel?Wykończyć społeczeństwo u podstaw.Brawo.A może sam by złapał za łopatę i pokazał jak się naprawia ulicę?
~Lincoln do Ja 4-08-2011 9:15
Jeżeli mają taką zgodę to 1) skutecznym narzędziem w walce z opieszałością urzędniczą jest skarga ,której przedmiotem może być zaniedbanie lub nienależyte wykonanie zadań przez organy gminy lub przez jej pracowników 2) od czego jest Radny na , którego głosowali w wyborach samorządowych z tamtego okręgu ?
~uczciwy 4-08-2011 9:15
byly prezydent to uczciwy czlowiek dajmy szanse jemu koledze szelemejowi- tylko PLATFORMA
~mieszkanka proletariackiej 4-08-2011 9:21
linkoln,cwaniaczku pisma o wycinkę leża w ratuszu juz od 5 lat,wiec przestan pitolic,głosuj sobie na szełemeja czy innego wilda,którzy jakos nie zauwazaja tego problemu a szarpia sie o stołki,POrzadziło tym miastem 8 lat i co mamy?g.....wno w ładnym opakowaniu
~Andrzej 4-08-2011 9:30
Taj jest będę glosował na Pana Szełemeja . A pitolisz Ty właśnie Tpnet . Pan Lubiński teraz szarpie się na waszystkie strony i obiecuje, obiecuje i wiecuje , aby do stołka . A Szełemej pracuje , effekty widać golym okiem . A Przeciwnicy plują i mówią nic sie nie robi itp. Przecież Pan Szełemej rządzi dwa miechy dopiero . A jak wygra , no to urzędasy będą pogonieni do pracy / do ciężkiej harówy / Bo on jest bardzo wymagający i stanowczy , a uparty jak nikt ? Nawet Grabarczykowi , czy innemu ministerkowi nie ustapi , no i ma argumenty . Cóż więcej trzeba nam . Pan Wild to jest młody demagog i liczy na naszą głupotę ,
~mzuk 4-08-2011 9:32
mam dobre wiesci dla platformy my tez dalismy kase dla szelemeja na kampanie cala platforma razem
~zdik 4-08-2011 9:35
wszystkie spolki mieskie wplacac kase na kampanie szelemeja musimy to wygrac albo kupic
~mosze 4-08-2011 9:39
i synagoge nam wybuduje na podzamczu na blankowej tam gdzie kruk wybudowal piekny stadion tylko platforma tylko szelema
~mosze 4-08-2011 9:58
i synagoge nam wybuduje na podzamczu na blankowej tam gdzie kruk wybudowal piekny stadion tylko platforma tylko szelema
~zdegustowany 4-08-2011 10:31
Gdyby nam Jaśnie Panujący Piotr Wielki Kruczkowski pracował przez 8 lat wraz ze swoim dworem dla dobra wałbrzyszan, to dzisiaj nie byłoby tyle problemów. Dlatego też trzeba wybrać P.Lubińskiego, który na bieżąco słuchać będzie mieszkańców miasta i będzie pracować dla naszego dobra.
~Piotrek 4-08-2011 10:36
Pan Szełemej wykonuje obowiązki p.o. prezydenta i za te czynnosci otrzymuje wynagrodzenie. Taka jest jego rola - zarządza miastem. To chyba nic nadzwyczajnego /patrz: Wrocław, Poznań, Warszawa/. Mówi o równej walce wszystkich kandydatów. Tylko w odróżnieniu od innych może prowadzić kampanię, umiejętnie wykorzystując piastujace stanowisko, tak jak to robił Pan Kruczkowski. Osoby powołane na komisarza nie powinny kandydować. Ale tutaj potrzebne są rozwiązania prawne.
~ 4-08-2011 10:45
~~do mieszkanki proletariackiej 5 lat i nic z tym nie robiliście a teraz macie pretensje? Koło mnie 1 (słownie JEDNO) drzewo zbyt długimi gałęziami uszkadzało dach budynku, zwykłego, starego, poniemieckiego budynku (a dokładnie podczas silnego wiatru ściągało dachówki) i dało się załatwić jego przycięcie w dwa (słownie DWA ) miesiące.
~Lincoln 4-08-2011 10:50
Widzę że Pani/Panu argumenty się kończą "mieszkanko ulicy proletariackiej" więc postawię pytanie jeszcze raz od czego jest Radny na , którego głosowała Pani w wyborach samorządowych z tamtego okręgu ? Radni obecni w Radzie Miejskiej z dzielnicy Piaskowa Góra-Szczawienko Alina Szełemej Danuta Marosz Renata Wierzbicka Andrzej Mielczarek Giovanni Roman zwracała się Pani do Radnej/go z prośbą o pomoc? Czas w końcu rozliczać z obietnic wyborczych
~mieszkanka proletariackiej 4-08-2011 11:30
oczywiscie,ze sie zwracaliśmy,odpowiedz jest jedna i ta sama,,drzewa maja ponad 50 lat i sa zabytkami,,w tej chwili radny pomaga nam w załatwieniu tej sprawy,ale tu nie chodzi tylko o drzewostan,nie zwróciliscie uwagi na metrowej głebokosci dziury w chodnikach,zapadających sie nieczynnych szambach,zdewastowanych przez ,,słuzby miejskie,,chodnikach? tak,to tpsa,wodociągi,gazownia,kładąc swoje rury rozkopywali ale juz nie zakopywali tak jak powinni po sobie,a gdzie był nadzór budowlany? kto to odbierał? problemem jest 5 zarzadców osiedla ,którzy nie potrafia sie porozumiec i stosują,,spychologię,,,kiedy złamałam reke na takim własnie chodniku,8 miesiecy trwało ustalanie zarzadcy metra chodnika,a cała sprawa trwała 1,5 roku,obecnie kolega jadąc autem wpadł w dziure,bo ulica sie pod nim zapadł
~mieszkanka proletariackiej 4-08-2011 11:31
skasował auto i ma uszkodzone kregi szyjne,to było 5 tygodni temu,do dzis nikt nic z ta dziurą nie zrobił,poza ogrodzeniem jej tasmą,zdik,mzb,gmina,wspólnota? nie ma winnych.....i nie koncza mi sie argumenty ale poza siedzeniem przed kompem mam inne obowiązki
~ 4-08-2011 11:33
i znowu obiecanki pana Lubińskiego!!!!!!!!!!!!!wszystko obieca,aby dorwać się do stołka!
~gość portalu 4-08-2011 13:24
a może zamiast wycinać, należy przyciąć. Można zadać pytanie - ile osób chce zupełnej wycinki drzew. Zieleń w mieście powinna być pielęgnowana, a nie wycinana - może pan Lubiński nauczy się coś niecoś o zarządzaniu przestrzenią publiczną, w stylu zachodnim. Na Zachodzie już wiedzą, że nie wycina się wszystkiego w pień, a zieleń w mieście ma znaczenie !. W Polsce dopiero w niektórych miastach już to wiedzą, czy Pan kandydat tego nie zauważył ? No, chyba że te słowa to tylko cyniczna odpowiedź na oczekiwania grupki ludzi, z którą się Pan Lubiński spotkał ?
gladys 4-08-2011 14:18
Coś mi z tą ulicą nie gra. Na zdjęciach widzę, jak na wałbrzyskie warunki, całkiem niezła nawierzchnię. Drzewa? Jeśli stanowią zagrożenie, na pewno da się coś z nimi zrobić. Ale z drugiej strony - są tacy, co chętnie zamieszkaliby w takim otoczeniu zamiast wśród betonu. Uważam, że to typowy zabieg przedwyborczy. I nie podoba mi się.
~Tadek 4-08-2011 15:50
... i tak zagłosuje na Wilda. Jedyny bezpartyjny i bez poparcia żadnej partii... Jedyny, który może odciąć od stołeczków lokalną sitwę.
~ 4-08-2011 16:58
prezydent to pionek w rękach radnych i tyle, żeby każdy radny w połowie zrobił to co obiecuje przed wyborami to już dawno w Wałbrzychu byłyby zielone boiska i czyste podwórka, ulepszona praca policji,straży miejskiej,pomocy społecznej , mzk i mzb, Radni to Wy się do pracy zabierzcie i spełniajcie Wasze obietnice!!!
~ 4-08-2011 17:00
teraz to może Wild jest bezpartyjny, ale kiedyś należał do partii, ale że było mu nie po drodze to się odłączył. Jedyny bezpartyjny jest Szełemej,. on nigdy nie należał do partii. Panie doktorze ma Pan mój głos
~Andrzej 4-08-2011 17:16
I tak nic Wam nie pomoże , to szczekanie na Pana Szełemeja . On wygra wybory , to juz teraz pewne . I tyle w tym temacie .
~dzisiaj 4-08-2011 17:31
Pan Lubiński się zachowuje jak by przyleciał z księżyca i nigdy nie widział u nas takich ulic i chodników np;ul;gagarina-lelewela przeceż tam są dziury od kiedy zlikwidowano mleczarnie.gdzie on był kiedy był radnym tyle lat i senatorem otóż miał to w dupie/teraz cwaniakuje szkoda słów tylko SZEŁEMEJ może coś zrobi dajmy mu szansę
~... 4-08-2011 19:20
Szełemej bezpartyjny? A nie jest POpierany i namaszczony?
~sąśad 4-08-2011 21:59
cośty (dzisiaj)SZEŁEMEJ jusz swoją ulice zrobił a reszte ma w du......
~sąśad 4-08-2011 22:03
(Andrzej)to jest wałbrzych niebądz taki pewny !!!!!!!!?????????
~jacos70 4-08-2011 22:46
I znowu nie ma na kogo głosować , czy warto iść ? Nie wiem
~ 4-08-2011 22:59
a ja sie wyprowadzam z wałbrzycha do poznania... powodzenia madrze wyb ierajcice Pana i Władcę
~Szlomo Rejwach 11-08-2011 8:56
Cieszę się, że Pan Szełemej został Prezydentem. Pierwsze efekty już są: decyzja o przeniesieniu siedziby Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów z Ul. Moniuszki do na Plac Magistracki.
~lalalaalla 12-08-2011 9:17
:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co ze stadionem?

Siemoniak z jedynką

Kuchciński nie zaszkodził

Będzie referendum?

Premier w Wałbrzychu