MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dziki Zachód w Jugowicach

Wiadomości: REGION, Jugowice
Niedziela, 22 lipca 2012, 9:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2012, 16:19
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
To już dziesiąta, jubileuszowa odsłona Mistrzostw Polski w drezynowaniu. Na nieczynnej stacji kolejowej w Jugowicach koło Walimia zmagali się z czasem i torem kolejowym uczestnicy mistrzostw. Ponadto rekreacyjnie można było przejechać się drezynami ręcznymi i spalinowymi.

Wycieczki zorganizowane, rodziny i miłośnicy kolei zmagali się w czterech kategoriach: open, rodzinna, kobieca i dziecięca. W samo południe po raz pierwszy w historii zawodów rywalizowano w kategorii VIP.

Poza turkotem kół drezyn, uczestnicy zawodów, mogli przypomnieć sobie bajki z dzieciństwa, np. „Misia Koralgola” , czy obejrzeć makietę kolejki w skali H0. W tym roku impreza odbyła się w stylu country – tańce indiańskie porwały najmłodszych. Wigwamy, imitacje skór zwierzęcych, łuki, oraz liczne kramiki z miodem, słodkościami i kolorowymi wiatrakami to atrakcje, jakie czekały na wszystkich chętnych wrażeń.

Towarzyszący festyn indiański to obok Push - Pull Party rozrywka dla każdego.
- Dwa dni na przejażdżki rekreacyjne drezynami plus przejażdżki konne w klimacie country to dziesiąta odsłona mistrzostw - mówi Grzegorz Sztetner z Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego.

Po bilety na przejażdżkę drezyną tworzyły się długie kolejki.

- Jestem tutaj pierwszy raz, ale wcześniej tę imprezę chwalili znajomi. Przyjechałam z mężem i synem, dwoma fanatykami transportu pod każdą postacią. Podoba nam się, więc pewnie za rok też będziemy uczestniczyć w zawodach – mówiła pani Ania ze Świdnicy.

Czytaj również

Powiatowi radni wyrazili zgodę na zwolnienie z pracy Jolanty Woźniak

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~steven 22-07-2012 18:47
Zachód w dzikich Jugowicach !!!
~glinka 23-07-2012 10:09
Pani Karolino (od zdjęć) - większość kadrów przypadkowa, bez selekcji przed dodaniem (np. pusta tablica wyników, po co?, połowę zdjęć można bez żalu wykasować), kompozycja: większość osób, obiektów poucinana! Trudno to nawet nazwać kadrem reporterskim. Brak dalekich planów (zamek w oddali). Ludzie naprawdę na tej imprezie są zadowoleni - wiem bo bywałam nie raz, ale z takiego przekazu jak na takich zdjęciach można wywnioskować tyle, że było nudno. Gdzie zdjęcia wystawy widokówek? Gdzie zdjęcia dzieci wpatrujących się w makietę? Bawiących się bańkami mydlanymi? Zabrakło pomysłu!
~ 23-07-2012 18:24
Faktycznie bez "oka reporterskiego" te zdjęcia. Liczyłam, że zobaczę panią od gliny (a przy okazji podpis kto to), u której moje dziecko ukręciło swój pierwszy w życiu garnuszek.
~Drezyniarz Tom 23-07-2012 19:05
Jest tutaj pewien rażący błąd - "W samo południe po raz pierwszy w historii zawodów rywalizowano w kategorii VIP" - kategoria VIP jest co roku. Powinno być: "W samo południe po raz pierwszy w historii zawodów odbył się równoległy wyścig drezyn w kategorii VIP". Proszę to jak najszybciej poprawić!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Trzy dni pełne atrakcji

Po co nam Unia?

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Czekają nas utrudnienia w ruchu