MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzik jest dziki w Kuźnicach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 4 lutego 2010, 8:40
Aktualizacja: 16:55
Autor: EG
Fot. EG
Wczoraj wieczorem w centrum Kuźnic – dzielnicy Boguszowa – Gorc pojawiła się duża locha. Brała od ludzi marchewki z ręki.

- Locha ważyła około 120 kg według mojej oceny. Ludzie wyszli z domów i przyglądali się zwierzęciu. Zadzwoniłem do łowczego z koła łowieckiego „Jeleń”, żeby zapytać, jak należy się zachować – opowiada Sławomir Stokłosa, komendant Straży Miejskiej w Boguszowie – Gorcach.

Łowczy stanowczo polecił, by ludzie wrócili do domów, a kierowcy przejeżdżali wolno i spokojnie. Dzikie zwierzę, zwłaszcza tak potężne jak dzik, zawsze może być zagrożeniem dla człowieka. Ponieważ od kilku tygodni zalega bardzo gruba warstwa śniegu, jest mróz, dzikie zwierzęta są wygłodniałe. Podchodzą do samych domostw i szukają pożywienia.

Boguszowscy strażnicy miejscy od 18.00 do 21.30 próbowali odgonić zwierzę od domów w Kuźnicach. W końcu locha poszła w kierunku lasu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zarząd Powiatu z absolutorium

Potrzebne wsparcie dla Nikodema z Wałbrzycha

Świadczenie wychowawcze 500+ dla wszystkich dzieci Złóż wniosek przez internet – bez kolejek, wychodzenia z domu, o każdej porze

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gość 4-02-2010 12:36
Poznaje zwierza - od około miesiąca gości pod dzikowcem na portalu była nawet o tym wzmianka, że zwierz jest osobliwą atrakcją turystyczną
~MYSLIWY 4-02-2010 22:51
To jest locha Lusia i właśnie to są skutki ingerencji w życie dzikich zwierząt przez człowieka zwierzak szuka przysmaków ktore do tej pory dawali mu turysci na dzikowcu jest oswojona ale nalezy zachowac ostrozność przepada za jabłkami :) Tutaj autor chyba nie opisze jacy to zli sa myśliwi że zwierzaki spacerują po mieście ??
~steven 22-02-2012 14:47
Moja teściowa Lusia też mi z ręki jadła (do czasu),Sekcja zwłok wykazała obecność cyjanku potasu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Dni Szczawna–Zdroju w klimatach folkowych i ludowych

Rowerowy zawrót głowy na Słonecznej Polanie

Trzy ważne daty czerwcowe

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom Dni Starych Bogaczowic