MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Dzień z Technologią" w PSP 15

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 10 listopada 2015, 9:00
Aktualizacja: 16:02
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu zorganizowano "Dzień z Technologią". Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiego konkursu pod nazwą: "Jestem SMART".

W ramach "Dnia z Technologią" w szkole zorganizowano wystawę pod nazwą "Technologia dawniej". Na wystawie znalazły się między innymi stare telefony, komputery, magnetofony, radioodbiorniki, maszyny do pisania i maszyny liczące. Co ważne uczniowie mogli każdy z eksponatów dotknąć i dokładnie obejrzeć. Eksponaty na wystawę zostały dostarczone przez rodziców i opiekunów uczniów wałbrzyskiej "piętnastki". Kolejną ciekawostką były pokazy małych, jeżdżących robotów przeprowadzone przez młodzież z "Energetyka", oraz pokaz Ręki - Robota przygotowany przez Wiktora Przykutę. Odbyła się też wystawa prac plastycznych "Nowoczesny uczeń - technologicznie zakręcony", sonda "W jaki sposób wykorzystywane są urządzenia technologiczne w nauce, w pracy i w domu?", oraz zajęcia z komputerami i tablicą multimedialną.

"Włączyliśmy się do akcji ogłoszonej przez gazetę „IT w Edukacji” - "Dzień z Technologią". Zajęcia edukacyjne prowadzimy sami, ale też zaprosiliśmy naszych partnerów - Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" i Zespół Szkół nr 5. Dla dzieci jest to fajny dzień, bo jest to dzień wolny od regulaminowego zakazu dotyczącego korzystania z tabletów i z telefonów komórkowych. U nas akcja odbywa się po raz pierwszy i prawdopodobnie będzie powtarzana co roku" - powiedział Paweł Łuczyński - dyrektor PSP 15

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu "Jestem SMART" jest firma PRESSCOM Sp. z o.o. - wydawca kwartalnika „IT w Edukacji”. Konkurs jest adresowany do uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów. Jego celem jest zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny a także promocja nowoczesnych metod nauczania wśród nauczycieli. Ma on wykazać korzyści płynące z bezpiecznego korzystania z internetu i jednocześnie ukazać zagrożenia istniejące w sieci a także przedstawić różne możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych i sposoby wykorzystania smartfonów, tabletów, laptopów i internetu w celu zdobywania i poszerzania wiedzy i nowych umiejętności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nobel dla Tokarczuk!

Disco Wałbrzych

Dewastują budynki

Wizyta wojskowych

Policja poszukuje

Zrezygnujcie z plastiku!

Samorząd i biznes

Pola Nadziei