MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień Wałbrzyskiego Twórcy

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 9 września 2016, 9:17
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Klubie muzycznym "Montownia" na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody Dnia Wałbrzyskiego Twórcy, połączone z obchodami jubileuszu 20–lecia Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego.

Podczas uroczystości uhonorowani zostali stypendyści i osoby nagrodzone w dziedzinie twórczości artystycznej, oraz w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Wśród stypendystów znaleźli się: Takis Makandasis - artysta malarz, twórca i animator wałbrzyskiej kultury, Weronika Janik - aktywnie udzielająca się w projektach muzyki kameralnej studentka klasy skrzypiec Akademii Muzycznej w Poznaniu, Marek Mazur - laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, student klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu, Aleksandra Zając - doskonaląca swoje umiejętności taneczne w Szkole Tańca CORDEX uczennica PSP nr 15, Bartosz Rudyj - uczeń PSP nr 6, młody tancerz, doskonalący swoje umiejętności w Szkole Tańca CORDEX i Denis Owsianny, prowadzący od 5 lat Młodzieżowy Teatr "Żarówka".

Z okazji Dnia Wałbrzyskiego Twórcy nagrody otrzymali: Barbara Mucha-Brodzińska - artystka zajmująca się grafiką użytkową, projektowaniem przemysłowym, architekturą wnętrz, ceramiką i tkaniną artystyczną, Kazimierz Masiuk, od wielu lat dokumentujący za pomocą niezwykłych filmów i zdjęć ważne wydarzenia z życia naszego miasta, a także Elżbieta Kokowska - redaktor naczelna Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego i Maria Bor - wielokrotnie nagradzana znana twórczyni rzeźb, płaskorzeźb, pomników i posągów. W ramach uroczystości odbyła się wystawa prac plastycznych Barbary Muchy-Brodzińskiej i Takisa Makandasisa, oraz wystawa fotografii Kazimierza Masiuka. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniło trio fortepianowe.

Czytaj również

Szczawno–Zdrój walczy o odzyskanie szczytu Chełmca

Weekend z Teatrem

Gmina Mieroszów ponownie w projekcie "Umiem Pływać"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~emigrant bez polskiego IP 9-09-2016 15:34
Uff, cale szczescie nie ma pisarskich polkurwiat z awansu szkalujacych Polakow.
~Mac 15-09-2016 8:41
Wspaniałe jest to ze Młodzież też zostaje doceniona.Brawo☺

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Kulturalne inspiracje”

Koncert ZPiT "Wałbrzych" – "Serduszka dwa" już w ten piątek

Poszukiwania zaginionego 13–latka zakończone sukcesem

Wiosna popiera nauczycieli

Kradzieże marketowe stały się dla nich sposobem na życie