MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Dzień Różowej Wstążki odbył się w Boguszowie–Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Środa, 26 września 2018, 15:21
Autor: red
Fot. UM Boguszów–Gorce
Za nami już boguszowskie obchody Dnia Różowej Wstążki. Tegoroczna uroczystość odbyła się 21 września w hali sportowej PSP nr 1.

Dzień Różowej Wstążki to jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych profilaktyce raka piersi w Polsce. Dlatego też w Boguszowie-Gorcach za sprawą inicjatywy Przewodniczącej Rady Miejskiej Sylwii Dąbrowskiej oraz Wiceprzewodniczącej Marii Świetlik już od 4 lat we współpracy ze Stowarzyszeniem PRO FEMINA podejmowane są działania poświęcone kobiecemu zdrowiu.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Różowej Wstążki organizatorzy postawili na celebrację zdrowego stylu życia, który ma podkreślić jak ważna w dbaniu o swoje zdrowie jest również profilaktyka raka piersi. Panie uczestniczące w imprezie miały okazję wysłuchać wykładu dr Ewy Kwaśny, mogły też zapisać się na bezpłatne badania USG piersi, skorzystać z porad brafiterki, a nawet wykonać badanie brasterem (nowoczesnym urządzeniem do samodzielnej kontroli piersi).

Ważnym rozmowom o zdrowiu i sprawach bliskich sercu każdej kobiety towarzyszył wyjątkowy recital Jadwigi Tomczyńskiej (harfa elektryczna), Anny Dębickiej (skrzypce) oraz Maksymiliana Ambroziaka (gitara basowa).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Z aplikacją bezpieczniej

Wsparcie od Wojewody dla Powiatu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kandytatci 27-09-2018 7:53
Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi tzw różowa wstążeczka. A tu proszę idą wybory i aby byc pierwszym to kandydatka zrobi we wrzesniu
~Alicja W 27-09-2018 9:22
Jak zawsze impreza na poziomie a ja tam widze Przewodniczącą Rady i o kandydowaniu mowy nie było! To wy Panowie macie jakie problemy my mieszkanki nie!
~obywatel 27-09-2018 9:33
Ach, to ta bezpartyjna kandydatka z partyjnym wsparciem koleżanek. You can deny his roots.
~Anna 27-09-2018 9:42
Dziękuję, pani Sylwio od 4 lat jestem zawsze na wstążeczce bo to ważne żebyśmy my kobiety się nawzajem wspierały. A dla pana kandydata to zawsze pewnie będzie albo za wcześnie albo za późno, niektórzy tak mają. Ważne żeby nie było za późno na leczenie bo przeciez o to w tej imprezie chodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Basen od 11 lipca

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Popierają Dudę