MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Dzień otwarty w PG–7

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 marca 2012, 7:30
Aktualizacja: 7:32
Autor: Sven
Fot. Sven
Marzec to miesiąc, w którym szkoły rozpoczynają intensywne zabiegi o przyciągnięcie do siebie jak największej liczby uczniów. W ostatnią sobotę „Dzień otwarty” zorganizowało Publiczne Gimnazjum nr 7.

Publiczne Gimnazjum nr 7 od początku istnienia znajduje się w czołówce wałbrzyskich gimnazjów pod względem poziomu nauczania, oferty edukacyjnej, wychowawczej oraz wyposażenia, które wciąż jest uzupełniane i unowocześniane. Sale gimnastyczne, basen i boiska szkolne są od lat codziennością, dobrze wyposażone sale lekcyjne, sala teatralna bezprzewodowy internet dopełniają i uzupełniają nowoczesny wizerunek placówki.

W dziedzinie edukacyjnej szkoła dba zarówno o uczniów mających trudności w nauce, jak i o najzdolniejszych. Każdy może skorzystać z zajęć konsultacyjnych, wziąć udział w wykładach czy debatach. Dostępne są liczne zajęcia fakultatywne (polonistyczne, historyczne, biologiczne, językowe, matematyczne, fizyczne czy chemiczne) i warsztaty (taneczne, wokalne, plastyczne, dziennikarskie, fotograficzne czy techniczne), które wspomagają indywidualny rozwój uczniów. Uzupełnieniem są wycieczki edukacyjne w różne rejony Polski oraz regularne wyjścia do teatrów, kina czy muzeów.

Szkoła realizuje programy: zawodoznawczy – „Planuję swoją przyszłość”, profilaktyczny – „Bezpiecznie w dorosłość” i edukacyjny – „Akademia uczniowska”, jest jedynym wałbrzyskim gimnazjum, należącym do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.
- Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną dla ucznia – podsumowuje wicedyrektor Aneta Sienicka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Basen od 11 lipca

Doposażają uczniów

Egzamin ósmoklasisty w PSP nr 15

Młodzi i zdolni

Przyjedzie Duda

Pożegnanie "Jarzębinek"

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Tablety dla uczniów