MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień otwarty w PG–6

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 marca 2012, 13:51
Aktualizacja: 13:53
Autor: Sven
Fot. Sven
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz wałbrzyskie szkoły prezentują swoją ofertę, aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę uczniów.

W sobotę, 3 marca uczniów wałbrzyskich podstawówek zaprosiło do siebie Publiczne Gimnazjum nr 6 na Pisakowej Górze. Przybyłym gościom zaprezentował się szkolny teatr „Trema za kurtyną”, który z powodzeniem reprezentuje szkołę na konkursach i przeglądach nie tylko lokalnych, ale także ogólnokrajowych. Tworzą go uczniowie klasy humanistyczno-teatralnej, którzy poza tym rozwijają swoje zainteresowania literaturą i historią sztuki.

- Szkoła ma bogatą ofertę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą. Nie ograniczamy się do realizacji podstawy programowej, ale mamy dla naszych uczniów szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Realizujemy kilka projektów dydaktycznych, na które pozyskaliśmy fundusze z Unii Europejskiej. Są to przedsięwzięcia dające szansę rozwoju zainteresowań uczniów, ale także wyrównywanie szans edukacyjnych. Między innymi realizujemy projekt „Odkrywać nieznane. Tworzyć nowe”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań fizyką czy projekt „Nowa szansa”, w którym mamy zajęcia wyrównawcze w matematyki, fizyki, chemii i informatyki, koła zainteresowań: matematyczne, fizyczne, informatyczne czy chemiczne. W ramach tego projektu realizujemy także zajęcia z doradztwa edukacyjnego, psychologiczne, pedagogiczne, z gimnastyki korekcyjnej, ortografii – mówiła dyrektor PG-6, Ewa Gratzke.

Publiczne Gimnazjum nr 6 odnosi sukcesy nie tylko na deskach teatralnych, ale także w sporcie, konkursach plastycznych, muzycznych oraz przedmiotowych, między innymi z fizyki i informatyki.

Czytaj również

Więcej miejsc w przedszkolu na Podzamczu

Kowalowa pamiętała o rocznicy Konstytucji 3 Maja

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ciunio 3-03-2012 19:45
No dobrze. Kultura w gimnazjum jak się patrzy. Projektów realizowanych do oporu. Świetnie! Tylko brak mi wyników egzaminu końcowego gimnazjum... No wiem, ze to pryszcz przy tej całej otoczce, ale wolałbym jednak je poznać. Ktoś wie?
~fazi 4-03-2012 15:18
szkoła osiąga 3 miejsce w wynikach egzaminu- pierwsze wśród gimnazjów rejonowych w Wałbrzychu
~ 4-03-2012 17:51
Wyniki testów nie są miernikiem wiedzy. Można źle napisać test a być mądrym uczniem z dużą wiedzą. Test to porażka MEN- trzeba wpasować się w schemat, nie liczy się inteligencja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Strajk nauczycieli zawieszony – tylko jedna szkoła w Wałbrzychu sklasyfikowała maturzystów

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Po co nam Unia?

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych