MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzień na basenie to dzień udany!

Wiadomości: Wałbrzych, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 18 sierpnia 2009, 7:30
Aktualizacja: Środa, 19 sierpnia 2009, 8:50
Autor: EG
Fot. EG
Dziś na basenie w Szczawnie–Zdroju baraszkowały dzieci z wałbrzyskiego Białego Kamienia, ze świetlicy integracyjno – środowiskowej.

Około 20 dzieci przyjechało pod opieką wychowawczyni Elżbiety Polewskiej. Dzieci nie muszą płacić za przejazd i wstęp na basen. Dostają także poczęstunek i napoje w czasie zabawy. - Otrzymaliśmy 2 000 zł z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu na organizację letnich atrakcji dla dzieci – mówi prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Bożena Wiernik. Z tych pieniędzy prowadzona przez Stowarzyszenie świetlica na Białym Kamieniu pokrywa koszty wypoczynku dzieci, które spędzają wakacje w mieście.

- Woda to ich żywioł. Najchętniej spędzałyby tu całe dnie. Przyjeżdżamy zawsze, kiedy pogoda dopisuje. W ogóle nie siedzimy w świetlicy - mówi Elżbieta Polewska. - Najbardziej lubię pływanie, uczę się pływać. Nie nudzi mi się nigdy na basenie. Chciałbym tu być cały dzień – zapewnia Maks, który po wakacjach pójdzie do IV klasy.
- Chciałbym pływać na głębokiej wodzie! Pół na pół umiem pływać. Pani Ela nie chciała się zgodzić i obraziłem się – opowiada rozgorączkowany Mateusz. Później jednak Mateusz przeprosił panią, a ona na znak zgody pilnowała go na głębokiej części basenu.

Dzieciaki spędziły radośnie poniedziałek od rana na powietrzu i w wodzie rekompensując sobie różne niedostatki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażnicy miejscy z Boguszowa–Gorc kontrolowali

Wiosna popiera nauczycieli

Wicestarosta Iwona Frankowska wydała oświadczenie

Solidarność daje rządowi czas do 28 marca

Co dalej z rewitalizacją Lisiej Sztolni?

To już weekend

Trwa remont ulicy Kamienieckiej

Zarząd Powiatu i gminy zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet