MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Dzień Europejski w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 maja 2019, 8:34
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Rodzinnym Dniem Europejskim rozpoczęła się wczoraj Majówka w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Jako że wczoraj przypadała 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Majówka w Starej Kopalni rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem "Ody do radości", czyli Hymnu Unii Europejskiej. We wspólnym śpiewaniu udział wzięli między innymi Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska - wiceprezydent Wałbrzycha, Katarzyna Izabela Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP i Jan Jędrasik - dyrektor Starej Kopalni.

W ramach Rodzinnego Dnia Europejskiego przygotowano wiele atrakcji: warsztaty wypału RAKU, warsztaty z podstaw rysunku - tworzenie portretów w 3 krokach, warsztaty tworzenia własnego czako, warsztaty rodzinne z robotyki, zaplanowano też "Work It Out - Dzień Kultury Przemysłowej” - wydarzenie promujące dziedzictwo industrialne. Na najmłodszych czekały gry, animacje i zabawy, dmuchańce, różnego kształtu balony, było też malowanie twarzy.

W strefie gastronomicznej pojawiły się Food Trucki, była też fotobudka i możliwość zwiedzania całego obiektu. W ramach Majówki w Starej Kopalni jutro odbędzie się nocne zwiedzanie połączone z biesiadą górniczą, a w sobotę kolejna edycja imprezy skierowanej do miłośników motoryzacji: Moc Maszyn.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Palmiarnia po nowemu

Starosta interweniuje w sprawie browaru

Jaki jest stan gminy?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~olo 2-05-2019 15:28
ktoś mi odpowie ile Stara Kopalnia kosztowała, ile zarobiła?? Jak jest na minusie to ile Kowalski Jan dopłaca do fanaberii doktora ??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmiertelny wypadek

Będą szyć

Wytyczyli kolejny odcinek

Inkubator do końca roku

Odebrali podziękowania