MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Dzień edukacji

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 12 października 2019, 11:24
Aktualizacja: Niedziela, 13 października 2019, 8:14
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W klubie Montownia na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Wałbrzycha nagrodził nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przy okazji wspólnego świętowania podsumowano również działania związane z reformą oświaty. Prezydent Roman Szełemej w trakcie swojego przemówienia, podziękował pracownikom oświaty za trud, jaki musiał być włożony w przeprowadzenie reformy w systemie edukacji. Roman Szełemej zaznaczył również, że zmiany, które musiały zostać wprowadzone, są respektowane, ale ich konsekwencje nie będą dobre.
- Odwiedzając szkoły często też rozmawiamy o ekologii, o czystości powietrza i dostępie do wody. Proszę mi wierzyć, że już za kilka lat to będą główne nasze problemy, a nie to czy powstanie nowy dom, żłobek, czy wyremontujemy ulicę. Dlatego proszę nawet, jeśli tego problemu teraz nie dostrzegacie, rozmawiajcie o tym z dziećmi. Kto jak nie wy dotrzecie do nich lepiej – dodał Roman Szełemej.

Sylwia Bielawska dodała jeszcze kilka słów cytując między innymi najnowszą polską noblistkę Olgę Tokarczuk, że to nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Z takim przesłaniem możemy być pewni, że dzieci u ludzi pełnych pasji są w stanie wiele się nauczyć.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
18%
Nudzi
2
18%
Smuci
4
36%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Cztery placówki otwarte

Ciekawy kierunek

Kolejne laptopy dla uczniów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rysiek 12-10-2019 18:42
Niby dzień edukacji a w pierwszym rzędzie festyniarki...
~gohciu 18-10-2019 9:43
Bo czały cas sięm uczą...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe przedszkole

Upodobał sobie Podzamcze

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Żłobek ponownie otwarty