Dzierżoniów/Świdnica: Dzielna Żagiew

Środa, 22 kwietnia 2009, 10:34
Aktualizacja: 10:35
Autor: piasek
Szczypiorniści z Dzierżoniowa i Świdnicy rozegrali kolejne spotkania. Żagiew po bardzo dobrym meczu zremisowała u siebie z wiceliderem tabeli I ligi – zespołem ASPR Zawadzkie. Z kolei ŚKPR Świdnica, rywalizujący o szczebel niżej, pokonał najpierw w pojedynku awansem Orlika Brzeg, a później wygrał z Borem Oborniki Śląskie.

Po 3 tygodniach przerwy na parkiety powrócili piłkarze ręczni I ligi. Na zapleczu ekstraklasy bardzo dobre spotkanie w ostatniej kolejce rozegrali szczypiorniści Żagwi Dzierżoniów, którzy walczyli jak równy z równym z jednym z najlepszych zespołów I ligi – ASPR Zawadzkie. Do przerwy gospodarze wygrywali różnicą 5 goli (19:14). Po zmianie stron wicelider tabeli przypuścił szturm na bramkę dzierżoniowian i zdołał doprowadzić do wyrównania. W ostatniej akcji potyczki gospodarze mogli zapewnić sobie zwycięstwo, bo gola zdobył Gościłowicz, ale sędziowie nie uznali tego trafienia i spotkanie zakończyło się remisem.
Szczypiorniści ze Świdnicy, którzy walczą natomiast w II lidze zanotowali dwa ważne zwycięstwa i dzięki temu zajmują już czwarte miejsce w lidze. Przypomnijmy jednak, że mają jeden mecz więcej rozegrany do rywali. Żagiew w I lidze jest przedostania i traci do 10 miejsca 4 punkty.

I liga piłki ręcznej
Żagiew Dzierżoniów – ASPR Zawadzkie 31:31 (19:14)
Żagiew: Koch, Madaliński – Pancer 1, Gościłowicz 4, Dziewic 8, Łazor 3, Lebiedziejewski 1, Borowski 7, Jarosz 5, Piotrowicz 2, Czuwara, Pikus.