MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzieci sprzedają pieski

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 5 lipca 2010, 20:11
Aktualizacja: 20:12
Autor: Dominika Krawczyk
Małe szczenięta dzięki Sandrze znalazły nowych właścicieli
Fot. Dominika Krawczyk
Od kilku dni osoby odwiedzające wałbrzyski rynek mogą spotkać niewielką grupkę dzieci ze szczeniakami w dłoniach. W ten sposób dzieci zbierają pieniądze na letni wyjazd na kolonię.

- Chce pani kupić pieska? Tylko 20 złotych, śliczny jest - jedenastoletnia Sandra kluczy ze szczeniakiem na rękach, między stolikami w ogródku piwnym.

Udało jej się oddać ich już kilka. Mówi, że czasem ludzie biorą zwierzęta za darmo, a jej przecież zależy głównie na tym, żeby znalazły dom.
– Pieniążki zbieram na kolonię, a babcia ich nie chce. Urodziła je moja suczka Psotka, ale nie mogą zostać – tłumaczy. - Wczoraj sprzedałam jednego.

Cały czas towarzyszy jej młodszy brat Patryk i jeszcze kilku kolegów, z którymi dziewczynka zbiera pieniążki na kolonię, bo razem z bratem bardzo chcieliby wyjechać gdzieś na wakacje.

Ta krótka historia ma szczęśliwe zakończenie – mamie Sandry udało się znaleźć miejsce na letni wypoczynek dla dzieci. Dziewczynka wyjedzie do Pobierowa. A pieski znalazły nowych opiekunów. Pytanie tylko, ile dzieci podobnych do Sandry i Patryka pozostanie w te wakacje w mieście i w jaki sposób zorganizują sobie czas....

Czytaj również

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Bili go butelką i metalową rurką

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Inga 6-07-2010 8:40
"w jaki sposób zorganizują sobie czas ..." Moje pytanie brzmi następująco: Od czego są rodzice ? Przecież to oni powinni dzieciom organizować czas. Nie do pomyslenia, żeby dziecko jedenastoletnie szwendało się po ogródkach piwnych. Ciekawe, gdzie jeszcze dotarli z pieskami ...
~ak 7-07-2010 7:01
Mam wrażenie że ten artykuł chwali zaradność Sandry. A to skandal by dziecko sprzedając pieski zarabiało. Już nie mówiąc o tym że to nieodpowiedzialne że ludzie dają jej pieniądze za to. Dzis spzreda pieska jutro może coś innego wyniesie z domu, bo przecież potrzebuje na cos pieniądze.
~Igła 7-07-2010 7:35
A ja mam zupełnie odmienne wrażenie. Odbieram to jak migawkę filmu o wałbrzyskiej biedzie.Takich dzieci są w naszym mieście setki.Na wypoczynek mogą najczęściej liczyć dzieci z rodzin patologicznych , bo dla nich są odpowiednie programy . Dzieci ze zwykłych biednych rodzin nie wyjeżdżają nigdzie , czasami przez kilka lat.Nie słyszę , żeby partie polityczne organizowały jakieś akcje dla dzieci.Tylko nieliczni samorządowcy robią coś w tym zakresie. A potem wszyscy się dziwią , że jest niska frekwencja w wyborach. Ludzie nie chcą być traktowani jak automaty do głosowania.Róbcie coś dla nich w całej kadencji , to będą o was pamiętać przy urnach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Mieroszowie również pamiętali o święcie narodowym

Kobieta pełna zapału realizuje swoją pasję

Po co nam Unia?

Dni Boguszowa–Gorc – warto obejrzeć gwiazdy

Zamknięcie drogi do Książańskiego Parku Krajobrazowego