MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Dzieci poszukiwane

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:12
Aktualizacja: 19:22
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. DK
Casting do portugalskiego filmu "Po szczęściu ledwie cień" miał trwać tylko do niedzieli. Przedłużono go, bo wciąż nie znaleziono odpowiednich osób.

"Po szczęściu ledwie cień" to film historyczny, którego akcja toczy się w okresie drugiej wojny światowej oraz w l. 60. minionego stulecia. Dlatego też aktorzy i statyści powinni wykazać się odpowiednią aparycją. Jak się okazuje, nie jest prawdą, że zgłosić może się każdy.

- Mamy bardzo duże wymagania, co do statystów, dlatego większość jest odrzucana - tłumaczy Zofia Bubnicka, jedna z czwórki rekrutujących. - W zasadzie z dnia na dzień coraz większe, z tego powodu zdecydowaliśmy się przedłużyć nabór. - Najważniejszy jest naturalny wygląd, to w zasadzie podstawa - wyjaśnia Adrian Dołhończyk.
- Niefarbowane włosy, brak kolczyków, tatuaży i dredów - wylicza. - Jasne włosy i oczy. Najmilej widziane są osoby bardzo szczupłe, wręcz wychudzone. Ich wygląd musi pasować do realiów lat 50., 60. a nawet 40. XX w. - dodaje.

- Zgłosiłem się, ale okazało się, że jestem za stary - śmieje się 16-letni Cezar, niebieskooki blondyn. Poszukiwane są dzieci w wieku od 6 -12 lat. Okazuje się że, osób pasujących do tego wizerunku nie jest wcale tak dużo w Wałbrzychu albo po prostu nie znalazły się w odpowiednim czasie pod Realem, gdzie prowadzono casting. Dlatego dziś o 18. selekcjonerzy przeniosą się do Integracyjnego Domu Dla Bezdomnych przy ulicy Parkowej, gdzie będą prowadzić nabór do godz. 20. Jutro od godz. 7.10 do 11.30 znaleźć ich będzie można w MOPS-ie przy ulicy Beethovena 1, a od 12. 30 do 20. na boisku przy Pankiewicza 5.

Dzisiejszy casting, zorganizowany został przez wrocławską agencję Stars Impresariat. - W Wałbrzychu jesteśmy po raz drugi - tłumaczy Waldemar Hajncel, jeden z selekcjonerów. - Na co dzień rekrutację prowadzimy w naszym biurze lub za pośrednictwem strony www. Obsługujemy filmy i seriale - do nich szukamy różnych ludzi, tu jednak muszą być dokładnie takie, jakie życzył sobie producent dodaje - Zofia Bubnicka.

Czytaj również

Mniej pacjentów

Czas na powiat

Odkryj Dolny Śląsk

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Milena 26-08-2009 22:14
czy są poszukiwane jeszcze dziewczynki wiek 12 lat? szczupłe czy można się jeszcze zgłosić???
~castrol 25-12-2009 21:51
Casting do portugalskiego filmu "Po szczęściu ledwie cień"?? Co wy ludzie piszecie jak to produkcja Niemiecka, a nie Portugalska!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komunikat UM w Wałbrzychu

Zagospodarowali teren

Sukces na początek

Ewakuacja była konieczna

Duda w Wałbrzychu