MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Dyrektor wałbrzyskiego MOPS–u wydała oświadczenie

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 marca 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:09
Autor: red
Fot. red
Prezentujemy poniżej oświadczenie dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu Grażyny Urbańskiej, a dotyczące sytuacji rodziny Smykowskich.

„Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zawsze dbają przede wszystkim o dobro dzieci. Przyczyną wnioskowania o umieszczenie piątki dzieci Państwa Smykowskich w pieczy zastępczej było zagrożenie zdrowia i życia dzieci.

Sąd Rejonowy w dniu 9 grudnia 2014 r. na wniosek kuratora zawodowego wydał postanowienie o umieszczeniu dzieci w placówce.
Sąd Okręgowy odrzucił apelację rodziców i utrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w mocy, czym potwierdził słuszność decyzji.

W dniu 4 lutego 2014 r. Sąd Rejonowego w Wałbrzychu zobowiązał rodziców do podjęcia warsztatów umiejętności wychowawczej poprzez uczestniczenie w zajęciach szkoły dla rodziców w MOPS, zobowiązując uczestników do składania comiesięcznych sprawozdań z odbytych spotkań do Sądu Rejonowego oraz do Biura Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie.

Rzecznik Praw Dziecka również nie stwierdził błędu w zasadności tymczasowego zabezpieczenia dzieci w placówce.

W dniu 26.02.2015 r. Sąd wydał postanowienie o powrocie dzieci do domu po trzech miesiącach, pod warunkiem systematycznej współpracy z asystentem, pracownikiem socjalnym i kuratorem. Zobowiązał do systematycznego uczestnictwa w spotkaniach warsztatowych i realizowania planu pomocy oferowanej przez MOPS. Zobowiązano rodziców do systematycznego monitorowania stanu zdrowia dzieci i szybkiego reagowania w przypadku pogorszenia się ich stanu, co poddano nadzorowi kuratora.

Apelujemy o nie przedstawianie pracowników socjalnych jako bezdusznych urzędników zabierających dzieci z powodu biedy i obciążanie ich odpowiedzialnością za zaniedbania rodziców. Sposób pokazywania tej sprawy przez niektóre media podważył autorytet pracowników socjalnych i asystentów rodziny, którzy działają przecież w imieniu społeczeństwa.

Zawsze w sytuacji zagrożenia dzieci, pada pytanie,

gdzie był MOPS?

Tu MOPS był na właściwym miejscu!

Rodzina nie może wybierać, z kim chce pracować, a z kim nie, ale w tym przypadku dla dobra sprawy pracownik socjalny i asystent złożyli rezygnację z pracy z tą rodziną. Dyrektor MOPS podjął decyzję o przyznaniu nowego pracownika i asystenta.

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zabrania ujawniania informacji o osobach korzystających ze wsparcia, więc Dyrektor MOPS nie udziela informacji mediom o rodzinie.

Grażyna Urbańska - Dyrektor MOPS w Wałbrzychu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny straci mandat?

Śmiertelny wypadek

Jaki jest stan gminy?

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ala 4-03-2015 8:40
Wszystko fajnie, oświadczenie powinno być, ale ten wykrzyknik należało sobie darować...Ja rozumiem zdenerwowanie, ale to jest oświadczenie wydane po kilku dniach od zdarzenia, więc emocje powinny opaść, poza tym, gdzie profesjonalizm?
~ola 4-03-2015 9:02
Pracownicy MOPS-u chyba też nie są idealni.A być powinni .
~dajcie spokój tym dzieciom 4-03-2015 10:06
"Rodzina nie może wybierać, z kim chce pracować, a z kim nie, ale w tym przypadku dla dobra sprawy pracownik socjalny i asystent złożyli rezygnację z pracy z tą rodziną." Czyli MOPS rządzi i uszczęśliwia na siłę? Rodzina nic nie moze, bo MOPS wie lepiej, co dla niej dobre? Urzędnik najczęściej nie wie nic, a jego rady nie sa warte funta klaków, a to że sąd poszedł po rozum do głowy po medialnej burzy świadczy kiepsko i o MOPSie, i o sądzie, który wydaje błędną, nieludzka decyzję, a następnie uznaje swój błąd i i sie z niej wycofuje.
~TEDI 4-03-2015 10:24
Pracownicy Mops-u niech zaczną pracować,anie po godzinie 11-00 są już w domu i wykonują prace ale domowe za pieniądze podatników . Właśnie tu spróbował bym jako Dyrektor sprzątać , bo widocznie płaci niewłaściwym ludziom i dlatego dochodzi do takich sytuacji .
~zbulwersowany 4-03-2015 10:36
Znam to środowisko pracownicze. Napiszę tak. Wiele z tych pań same potrzebują pomocy nie socjalnej a psychologicznej. Połowa z nich to panie po tzw. przejściach, ze zwichniętą psychiką. Czy można pracować z rodziną nie mając swojej??? Przypomina to wiedzę księdza o małżeństwie. Wiedza teoretyczna. Do sprawozdań wystarczy ale do solidnej pomocy już nie!
~matkaaaa 4-03-2015 10:39
niestety nie każdy pracownik Mopsu jest ideałem a ta sprawa też rzuciła cień na pracę pracowników . Uważam , że powinno się bardziej pomagać rodzinom a nie kazać zgłaszać co i jak się robi bo dla mnie to zgroza by dorosłych ludzi zmuszać do jakiś spotkań , nauczać ich to obłęd bo kto to osądza co jest dobre dla rodziny? czy przypadkiem bezdzietny pracownik który nie ma bladego pojęcia o wychowywaniu uczy rodzica co ma robić? więcej kosztuje wysłanie dzieci do domu dziecka niż pomoc rodzinie i w dodatku dzieci naraża się na traumę oddzielając je od rodziców czy prawdziwa matka zrobiła by takie coś drugiej matce?dla mnie pracownicy są nadgorliwi, ale tam gdzie nie trzeba jak widać !wystarczy być człowiekiem a nie urzędasem i faktycznie pomagać a nie szkodzić i krzywdzić!
~ 4-03-2015 14:30
no biedne panie z MOPS - zamazany obraz rzeczywistości?
~ 4-03-2015 14:32
a te (nie) zawisłe sądy to powinny być zawieszone do czasu podjęcia warsztatów w zakresie sprawiedliwości społecznej.
~F115 4-03-2015 14:48
A ja widziałem na własne oczy jak się zachowują Panie z MOPSu wobec swoich podopiecznych. Oświadczenie Pani Dyrektor to kpina, MOPS wcale nie był na swoim miejscu bo dopuścił do takiej sytuacji. Warsztaty, jeśli takowe były niezbędne, powinny były się zacząć dużo wcześniej. Gdyby nie media, MOPS miałby odhaczony kolejny problem jako załatwiony. Wałbrzyski MOPS jest cały do wymiany. Tyle...
~ 4-03-2015 14:53
jakos to wyjasnienie do mnie nie dociera w jedym z artkulow o rodzinie jest wypowiedz dyrektorki Domu Dziecka " dzieci byla zadbane, zdrowe bardzo zwiazane z rodzicami"
~woland 4-03-2015 17:49
Pani Dyrektor, poza tym ze mowicie lepiej po polsku od urzednikow niemieckiego Jugendamt i bylego Gestapo, to takze w ich metodach juz dawno ich przescigneliscie. Jest przyslowie: Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu. Niech pani pamieta i powie swoim pracowniczkom ze prawo jest czasami glupie i nieludzkie, jednak czlowiekiem nalezy byc zawsze. Rozumiem, ze chcecie sie wykazac ale nie kosztem niewinnych ludzi i dzieci , bardzo prosze.
~KC 4-03-2015 18:44
widzę, że mądrować i radzić to z was każdy potrafi tylko kto z was próbował pomóc lub pracować z takimi rodzinami?
~Obywatel 4-03-2015 20:59
Dziecioroby narobią dzieci i pózniej wszyscy musimy płacić. Jeszcze maja pretensje i wybrzydzają bo im sie opiekun nie podoba. Zanim sie napłodzi dzieci to trzeba stworzyć warunki do ich wychowania.
~ 4-03-2015 21:16
z jakimi rodzicami? rozkminkę psychologiczno-pedagogiczną chcesz robić? łał
~BB 4-03-2015 22:00
KC, dokładnie.. jeden mądrzejszy od drugiego. Bieda aż piszczy ale co tam, naklepiemy dzieciaków, państwo da na ich utrzymanie. Utrzymywanie takich rodzin to wyrzucanie pieniędzy w błoto, większość dzieci z takich rodzin w życiu dorosłym robi to samo co ich rodzice, i tak z pokolenia na pokolenie, zero ambicji by osiągnąć coś więcej w życiu. Chcesz pomocy od państwa ? ok. ale jeden warunek - sterylizacja.
~ 4-03-2015 23:02
~BB system w którym żyjemy racz zauważyć nie jest zależny "od takich" rodzin-sterylizacja to takich jak Ty.
~WW 5-03-2015 14:17
MOPS pro rodzinny. Niebawem nie będą tam pracowały po 2 osoby z rodziny ale całe rodzinki.
~majka 5-03-2015 22:50
Mops zanim da pieniadze powinien dobrze przeswietlic dana rodzine.znam rodzine ktora zeruje na opiece ,mlode ludzie zyja zopieki zanim zabrac sie za robote.mops powinien stworzyc stwozyc zaplecze dla dzieci a mlode niroby zagonic do roboty.
~lmiras 5-03-2015 23:07
Masz racje jak dstana pieniadze to pierwsze kroi kieruja do sklepu po piwsko
~miras 5-03-2015 23:13
Zgadzam sie ,my stare ludzie musimy pracowac zeby patologia miala co wychlac miedaj boze zwroc im uwage odrazu padaja grozby wrescie ponstwo powino zabrac sie za tych nierobow
~mania 5-03-2015 23:28
Znam rodzine ktora nigdy nie pracowala,glownie zajmuja sie klepaniem dzieci to co sie dzieje w tej rodzinie przechodzi ludzkie pojecie .bylo to zglaszane do mopsu ale pani zajmujaca sie ta rodzina powiedziala zeby kazdy pilnowal swego nosa widocznie musi miec jakoms kozysc.mimo licznych zgloszen do kuratra opieki polici nic sie nie dzieje a oni co chca to robia
~mania 5-03-2015 23:36
Pani dyrektor powina wziasc pod lupe niektorych swoich pracownikow znam rodzine ktora glownie skupia sie na robieniu dzieci,,,to co sie dzieje przechodzi ludzkie pojecie kilka razy bylo zglaszane kuratorwi polici opiece ale niestety nic sie nie dzieje a na nierobow trzeba robic
~mania 6-03-2015 0:14
Pani dyrektor powina przeswietlic swoch niektorych pracownio znam rodzine ktora calr zycie zeroje na opiece. .,to co dzije sie przechodzi ludzkie pojecie, bylo zglaszane na policje kuratorowi opiece ale niestety mozna duzo opowiadac
~ala 6-03-2015 21:59
Wrescie tos powiedial prawde panstwo powino najpiew zebrac opinie a dopiero dawac pieniadze .mops daje a patologia rzadzi
~kaska 6-03-2015 22:02
Zrobic porzadek z patogiap
~majka 6-03-2015 22:08
Zmila checia porozmawialabym z dyrektorka mopsu i opowiedziala jak zachowujasie nekture panie z mopsu
~Ha ha ha 7-03-2015 14:53
MOPS instytucja pro rodzinna. Tzn. niebawem nie będą tam pracowały siostry czy teściowa z synową,a całe rodziny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inkubator do końca roku

Zmarł symbol Wałbrzycha

Nadal bez oświetlenia

Most już otwarty

Górnik gotowy